Meer dan 100.000 bezoekers voor Dickens Festijn en kerstmarkten
DEVENTER (ANP) - Het Dickens Festijn en diverse kerstmarkten in Deventer hebben dit weekend meer dan 100.000 bezoekers getrokken, zo meldt de organisatie van het jaarlijkse evenement zondag. Die spreekt van een "magische en indrukwekkende" 23e editie.
Voor het tweedaagse evenement wordt het middeleeuwse Bergkwartier in de Overijsselse stad omgetoverd tot een negentiende-eeuwse Engelse stad. Tijdens het festijn liepen in de binnenstad zo'n 950 personages rond uit de boeken van de Britse schrijver Charles Dickens, zoals Mr. Pickwick, Oliver Twist en Scrooge.
"Met een gemoedelijke sfeer, goed weer en bezoekers uit binnen- en buitenland was het wederom een groot succes voor de stad Deventer", aldus de organisatie.
Die meldt dat er naast het evenement ook andere activiteiten in de stad waren, zoals kerstmarkten, een kerststal en een koopzondag. Het evenement was tot nu toe altijd gratis toegankelijk, maar mogelijk komt daar volgend jaar verandering in omdat de kosten hard zijn gestegen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
50 minuten geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
7 uur geleden