Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 100.000 bezoekers voor Dickens Festijn en kerstmarkten

Meer dan 100.000 bezoekers voor Dickens Festijn en kerstmarkten

DEVENTER (ANP) - Het Dickens Festijn en diverse kerstmarkten in Deventer hebben dit weekend meer dan 100.000 bezoekers getrokken, zo meldt de organisatie van het jaarlijkse evenement zondag. Die spreekt van een "magische en indrukwekkende" 23e editie.

Voor het tweedaagse evenement wordt het middeleeuwse Bergkwartier in de Overijsselse stad omgetoverd tot een negentiende-eeuwse Engelse stad. Tijdens het festijn liepen in de binnenstad zo'n 950 personages rond uit de boeken van de Britse schrijver Charles Dickens, zoals Mr. Pickwick, Oliver Twist en Scrooge.

"Met een gemoedelijke sfeer, goed weer en bezoekers uit binnen- en buitenland was het wederom een groot succes voor de stad Deventer", aldus de organisatie.

Die meldt dat er naast het evenement ook andere activiteiten in de stad waren, zoals kerstmarkten, een kerststal en een koopzondag. Het evenement was tot nu toe altijd gratis toegankelijk, maar mogelijk komt daar volgend jaar verandering in omdat de kosten hard zijn gestegen.

Meer uit Binnenland

Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

4 minuten geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

8 minuten geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

11 minuten geleden
Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

57 minuten geleden
Halsema: kennis nodig van Suriname om Amsterdam te begrijpen

AMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."

58 minuten geleden
NOC*NSF: geld nodig om met name jongeren te laten sporten

ARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.

1 uur geleden
CdK bespreekt mogelijke druk in azc-kwestie met raad Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Zeeland Hugo de Jonge gaat in gesprek met de gemeenteraad van Terneuzen over signalen dat raadsleden onder druk zouden zijn gezet bij de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc). Op aandringen van de gemeenteraad willen wethouders in de Zeeuwse gemeente geen vergunning meer voor het azc afgeven.

1 uur geleden