Meer dan 100.000 bezoekers voor Dickens Festijn en kerstmarkten
DEVENTER (ANP) - Het Dickens Festijn en diverse kerstmarkten in Deventer hebben dit weekend meer dan 100.000 bezoekers getrokken, zo meldt de organisatie van het jaarlijkse evenement zondag. Die spreekt van een "magische en indrukwekkende" 23e editie.
Voor het tweedaagse evenement wordt het middeleeuwse Bergkwartier in de Overijsselse stad omgetoverd tot een negentiende-eeuwse Engelse stad. Tijdens het festijn liepen in de binnenstad zo'n 950 personages rond uit de boeken van de Britse schrijver Charles Dickens, zoals Mr. Pickwick, Oliver Twist en Scrooge.
"Met een gemoedelijke sfeer, goed weer en bezoekers uit binnen- en buitenland was het wederom een groot succes voor de stad Deventer", aldus de organisatie.
Die meldt dat er naast het evenement ook andere activiteiten in de stad waren, zoals kerstmarkten, een kerststal en een koopzondag. Het evenement was tot nu toe altijd gratis toegankelijk, maar mogelijk komt daar volgend jaar verandering in omdat de kosten hard zijn gestegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
2 uur geleden