Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 10.000 doden door coronavirus in Spanje

Meer dan 10.000 doden door coronavirus in Spanje

MADRID (ANP) - In Spanje zijn in 24 uur tijd 950 patiënten bezweken aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Het aantal sterfgevallen komt daarmee op 10.003. In het Zuid-Europese land zijn tot dusver meer dan 110.000 besmettingen vastgesteld. Meer dan een kwart van de patiënten is inmiddels genezen, melden Spaanse media. De stijging van het aantal sterfgevallen was de grootste tot nu toe.

Het aantal slachtoffers komt dicht in de buurt van die in het zwaar getroffen Italië, waar nu ruim driehonderd patiënten meer geregistreerd staan. Het aantal doden door het coronavirus is in Italië met meer dan 13.000 sterfgevallen nog steeds het hoogst. Toch heerst optimisme in Italië, omdat de stijging van het aantal gevallen terugloopt. Het duurt nu ruim twee weken voor het aantal patiënten is verdubbeld. In Spanje verdubbelt het aantal patiënten nu elke 7,5 dagen volgens cijfers van de gezaghebbende Johns Hopkins Universiteit.

Maar ook in Spanje gloort hoop, volgens minister van Gezondheid Salvador Illa. Hij zei dat de stijging van het aantal gevallen de piek heeft bereikt en dat dit nu minder wordt. Hij wees er ook op dat het aantal coronapatiënten dat is genezen in 24 uur tijd met maar liefst 18 procent is toegenomen.

In heel de wereld loopt het aantal vastgestelde besmettingen naar de 1 miljoen. Ongeveer de helft in Europa. In China waar het virus drie maanden geleden opdook, zijn er nu minder dan 1900 patiënten. In de VS zijn nu de meeste besmettingen vastgesteld. Het land telt nu circa 215.000 gevallen. Meer dan 5000 patiënten zijn er aan het virus bezweken.

Meer uit Buitenland

Iran begint reeks rouwceremonies voor begrafenis Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.

2 uur geleden
NAVO-landen eens over 140 miljard euro voor Oekraïne in twee jaar

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.

3 uur geleden
EU zet zes Russen op sanctielijst om vergiftiging Navalny

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om zes Russen op de sanctielijst te zetten die betrokken zijn bij de productie van epibatidine, het vergif waar de Russische oppositieleider Aleksej Navalny hoogstwaarschijnlijk mee werd vermoord. Het gaat om wetenschappers en onderzoekers die werkzaam zijn in de militaire sector, zo staat in een persbericht.

3 uur geleden
Poolse premier denkt dat Oekraïne spanning wil verminderen na rel

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.

4 uur geleden
Justitie: bomaanslag Monaco was waarschijnlijk geen eenmansactie

MONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.

5 uur geleden
Interpol zoekt Oekraïense vrouw (39) na bomaanslag Monaco

MONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.

6 uur geleden
Frankrijk zag flinke toename sterfgevallen tijdens hittegolf

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.

6 uur geleden