Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer dan 10.000 arrestaties bij protesten aanhang Navalni'

'Meer dan 10.000 arrestaties bij protesten aanhang Navalni'

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten hebben volgens waarnemers ruim 10.000 mensen gearresteerd bij de recente protesten van de oppositie. Arrestanten worden soms uren opgesloten zonder eten of de mogelijkheid een toilet te gebruiken, zei een analist van protestmonitorgroep OVD-Info tegen radiozender Ekho Moskvy.

Aanhangers van Navalni, een bekende tegenstander van president Vladimir Poetin, zijn de afgelopen twee weekenden de straat opgegaan om zijn vrijlating te eisen. Ook dinsdagavond demonstreerden aanhangers van de politicus in Moskou. Dat gebeurde nadat de rechtbank de oppositieleider voor 2,5 jaar naar een strafkolonie had gestuurd.

De Russische autoriteiten hebben herhaaldelijk gewaarschuwd dat de protesten illegaal zijn. Het Kremlin noemde woensdag het optreden van de oproerpolitie bij de protesten gerechtvaardigd.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister dreigt met tegenmaatregelen tegen EU

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft het voorstel van de Europese Commissie voor maatregelen tegen Israël verworpen. Hij dreigt op X met tegenmaatregelen als de lidstaten van de Europese Unie de acties doorzetten, "maar we hopen dat die niet nodig zijn".

6 minuten geleden
Britse koningshuis ontvangt Trump op Windsor Castle

WINDSOR (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine hebben Donald Trump vanuit de helikopter begeleid naar het koningspaar bij Windsor Castle. De Amerikaanse president en first lady landden woensdagmiddag nabij Windsor in de Marine One. Trump en Melania zijn tot en met donderdag in het Verenigd Koninkrijk voor een staatsbezoek.

1 uur geleden
Kallas: doel sancties tegen Israël verbetering situatie in Gaza

BRUSSEL (ANP) - Het doel van de maatregelen die de Europese Commissie tegen Israël wil nemen, is om de humanitaire situatie in Gaza te verbeteren, niet om Israël te straffen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Israëlische minister wil subsidie Ophir-filmprijs schrappen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische cultuurminister Miki Zohar wil de subsidie van de Israëlische Ophir-filmprijzen stopzetten, nadat een Arabischtalige film dinsdagavond de Ophir Award voor beste film had gewonnen. Dat melden verschillende Israëlische media, waaronder The Times of Israel. De winnaar van de filmprijs is doorgaans ook de Israëlische inzending voor de internationale filmprijs van de Oscars.

1 uur geleden
Paus Leo veroordeelt gedwongen verplaatsingen in de Gazastrook

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de "gedwongen verplaatsingen" van de Palestijnen in de Gazastrook veroordeeld. Hij sprak woensdag tijdens de wekelijkse audiëntie zijn solidariteit uit met de bevolking, die volgens hem in "onacceptabele omstandigheden" leeft.

2 uur geleden
Europese Commissie legt Israël importtarieven op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een pakket aan maatregelen tegen Israël gepresenteerd. De handelsvoordelen voor export naar de EU worden opgeschort, wat betekent dat er importtarieven op onder meer fruit en groenten worden geheven. Twee extremistische ministers, een aantal Israëlische kolonisten en een aantal Hamasleiders worden op de sanctielijst gezet. Hun tegoeden worden bevroren en ze mogen niet naar de EU reizen.

2 uur geleden
Israël: al meer dan 150 doelen geraakt sinds start grondoffensief

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht zegt vanuit de lucht al meer dan 150 doelen te hebben geraakt in Gaza-Stad sinds daar maandag op dinsdagnacht het grondoffensief is begonnen. De aanvallen zijn ter ondersteuning van de grondtroepen die door de stad heen trekken.

2 uur geleden