Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben meer dan duizend schademeldingen ontvangen van Nederlandse vakantiegangers in Italië en Griekenland. Beide landen hadden afgelopen weken te maken met extreem weer in gebieden die populaire vakantiebestemmingen zijn onder Nederlanders. Op de Griekse eilanden Rhodos, Corfu en Evia hebben hevige bosbranden gewoed. Bij het Italiaanse Gardameer hadden mensen te maken met noodweer en vielen grote hagelstenen.

Verzekeraar Interpolis heeft meer dan vijfhonderd meldingen ontvangen van vakantiegangers in Italië met schade aan auto's en 250 schadeclaims via reisverzekeringen. "Dat kan schade aan tenten of andere eigendommen zijn", legt een woordvoerder uit. Hij meldt daarbij dat meldingen kunnen overlappen. Mensen die op reis waren naar Griekenland deden volgens de zegsman "een kleine honderd" schademeldingen. Hij kan niet zeggen hoeveel geld gemoeid is met de claims.

Bij Univé zijn vierhonderd meldingen binnengekomen van mensen die in Noord-Italië of Oostenrijk schade leden. Zes op de tien meldingen gaan over een auto, bijvoorbeeld schade aan ruiten. "We verwachten dat dit aantal oploopt", laat een woordvoerder weten. Het zuiden van Oostenrijk kampt met veel regen en overstromingen.

Noodreparaties

Vanwege het noodweer heeft de ANWB noodreparaties gedaan aan kapotte auto's rond het Gardameer. De ANWB Alarmcentrale kreeg ruim 550 schademeldingen binnen. De laatste twee bussen met gestrande reizigers zijn zondag aangekomen in Nederland. Vanuit Griekenland zijn niet veel meldingen binnengekomen, meldt een woordvoerster. "Touroperators hebben zich daarover ontfermd."

De bosbranden op Rhodos zijn officieel een calamiteit volgens het Calamiteitenfonds. Het fonds vergoedt daardoor via de reisorganisatie kosten van mensen voor bijvoorbeeld reisaanpassingen, repatriëring en niet-genoten vakantiedagen. Tot nu toe heeft het fonds claims ontvangen van één reisorganisatie. Naar verwachting komen later deze maand meer meldingen.

Meer uit Financieel

AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

55 minuten geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

1 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

1 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

2 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

2 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

3 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

8 uur geleden