Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben meer dan duizend schademeldingen ontvangen van Nederlandse vakantiegangers in Italië en Griekenland. Beide landen hadden afgelopen weken te maken met extreem weer in gebieden die populaire vakantiebestemmingen zijn onder Nederlanders. Op de Griekse eilanden Rhodos, Corfu en Evia hebben hevige bosbranden gewoed. Bij het Italiaanse Gardameer hadden mensen te maken met noodweer en vielen grote hagelstenen.

Verzekeraar Interpolis heeft meer dan vijfhonderd meldingen ontvangen van vakantiegangers in Italië met schade aan auto's en 250 schadeclaims via reisverzekeringen. "Dat kan schade aan tenten of andere eigendommen zijn", legt een woordvoerder uit. Hij meldt daarbij dat meldingen kunnen overlappen. Mensen die op reis waren naar Griekenland deden volgens de zegsman "een kleine honderd" schademeldingen. Hij kan niet zeggen hoeveel geld gemoeid is met de claims.

Bij Univé zijn vierhonderd meldingen binnengekomen van mensen die in Noord-Italië of Oostenrijk schade leden. Zes op de tien meldingen gaan over een auto, bijvoorbeeld schade aan ruiten. "We verwachten dat dit aantal oploopt", laat een woordvoerder weten. Het zuiden van Oostenrijk kampt met veel regen en overstromingen.

Noodreparaties

Vanwege het noodweer heeft de ANWB noodreparaties gedaan aan kapotte auto's rond het Gardameer. De ANWB Alarmcentrale kreeg ruim 550 schademeldingen binnen. De laatste twee bussen met gestrande reizigers zijn zondag aangekomen in Nederland. Vanuit Griekenland zijn niet veel meldingen binnengekomen, meldt een woordvoerster. "Touroperators hebben zich daarover ontfermd."

De bosbranden op Rhodos zijn officieel een calamiteit volgens het Calamiteitenfonds. Het fonds vergoedt daardoor via de reisorganisatie kosten van mensen voor bijvoorbeeld reisaanpassingen, repatriëring en niet-genoten vakantiedagen. Tot nu toe heeft het fonds claims ontvangen van één reisorganisatie. Naar verwachting komen later deze maand meer meldingen.

Meer uit Financieel

Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

16 minuten geleden
Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

42 minuten geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

56 minuten geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

2 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

2 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

2 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

3 uur geleden