Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

Meer dan 1000 schadeclaims vakantiegangers Italië en Griekenland

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben meer dan duizend schademeldingen ontvangen van Nederlandse vakantiegangers in Italië en Griekenland. Beide landen hadden afgelopen weken te maken met extreem weer in gebieden die populaire vakantiebestemmingen zijn onder Nederlanders. Op de Griekse eilanden Rhodos, Corfu en Evia hebben hevige bosbranden gewoed. Bij het Italiaanse Gardameer hadden mensen te maken met noodweer en vielen grote hagelstenen.

Verzekeraar Interpolis heeft meer dan vijfhonderd meldingen ontvangen van vakantiegangers in Italië met schade aan auto's en 250 schadeclaims via reisverzekeringen. "Dat kan schade aan tenten of andere eigendommen zijn", legt een woordvoerder uit. Hij meldt daarbij dat meldingen kunnen overlappen. Mensen die op reis waren naar Griekenland deden volgens de zegsman "een kleine honderd" schademeldingen. Hij kan niet zeggen hoeveel geld gemoeid is met de claims.

Bij Univé zijn vierhonderd meldingen binnengekomen van mensen die in Noord-Italië of Oostenrijk schade leden. Zes op de tien meldingen gaan over een auto, bijvoorbeeld schade aan ruiten. "We verwachten dat dit aantal oploopt", laat een woordvoerder weten. Het zuiden van Oostenrijk kampt met veel regen en overstromingen.

Noodreparaties

Vanwege het noodweer heeft de ANWB noodreparaties gedaan aan kapotte auto's rond het Gardameer. De ANWB Alarmcentrale kreeg ruim 550 schademeldingen binnen. De laatste twee bussen met gestrande reizigers zijn zondag aangekomen in Nederland. Vanuit Griekenland zijn niet veel meldingen binnengekomen, meldt een woordvoerster. "Touroperators hebben zich daarover ontfermd."

De bosbranden op Rhodos zijn officieel een calamiteit volgens het Calamiteitenfonds. Het fonds vergoedt daardoor via de reisorganisatie kosten van mensen voor bijvoorbeeld reisaanpassingen, repatriëring en niet-genoten vakantiedagen. Tot nu toe heeft het fonds claims ontvangen van één reisorganisatie. Naar verwachting komen later deze maand meer meldingen.

Meer uit Financieel

Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

29 minuten geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

33 minuten geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

41 minuten geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

52 minuten geleden
Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

1 uur geleden
Bloomberg: Trump wil Kevin Warsh benoemen tot baas centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.

2 uur geleden
Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

2 uur geleden