Meer dan 1000 doden door coronavirus in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal doden door het coronavirus in Duitsland is tot boven de duizend gestegen. Het persbureau DPA meldde dat op basis van informatie van de deelstaten.
Het aantal doden steeg tot 1001. De deelstaten meldden bij elkaar 79.400 besmettingen. De aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen en Beieren in het zuiden zijn het zwaarst getroffen. In Noordrijn-Westfalen bezweken tot nu toe 202 mensen aan de besmetting en in Beieren 277.
De cijfers van DPA liggen iets hoger dan de officiële aantallen van het Robert Koch-Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
17 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
37 minuten geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
7 uur geleden