Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 100 doden na gevangenisoproer Ecuador

Meer dan 100 doden na gevangenisoproer Ecuador

QUITO (ANP) - Soldaten van het Ecuadoraanse leger hebben een gevangenis in de stad Guayaquil omsingeld nadat bij gevechten tussen bendes gevangenen zeker 100 gedetineerden zijn gedood. Een onbekend aantal doden was onthoofd. Zeker 52 mensen raakten gewond.

Dit jaar waren er al meerdere bloedige confrontaties tussen rivaliserende bendes in de overbelaste en onderbezette gevangenissen van het land. Tot nu toe in 2021 zijn bij de gevechten in de gevangenissen in Ecuador al meer dan 170 doden gevallen.

Vermoed wordt dat de gevechten gaan tussen bendes die banden hebben met de Mexicaanse Sinaloa- en Jaliscodrugskartels. Soldaten en tanks bewaakten het complex woensdag terwijl de politie te paard patrouilleerde en geconfronteerd werd met bezorgde familieleden van de gevangenen.

Sommige gevangenen die de confrontatie met de politie zochten, bleken in bezit te zijn van vuurwapens. Zeker twee agenten raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

1 uur geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

1 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

3 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

3 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

3 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

4 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

4 uur geleden