
Meer dan 100 doden door noodweer Duitsland
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Door het noodweer in het westen van Duitsland zijn zeker 103 mensen om het leven gekomen, aldus de autoriteiten. Dat zijn er tientallen meer dan aan het begin van de dag bekend was. Een onbekend aantal mensen wordt vermist.
De deelstaten Noordrijn-Westfalen, Rijnland-Palts en Saarland worstelen met ernstige wateroverlast en overstromingen. Hierdoor zijn gebouwen ingestort en beschadigd. Een aantal gemeenten is onbereikbaar geworden. Reddingswerkers hebben ook 's nachts mensen in veiligheid gebracht.
In Bad Neuenahr-Ahrweiler worden ongeveer 1300 mensen vermist. Het is niet duidelijk of zij in nood verkeren. Het mobiele netwerk is er uitgevallen, waardoor veel mensen onbereikbaar zijn. Zo'n 114.000 huishoudens in het westen van Duitsland zitten zonder stroom. Ook zijn er plekken waar mensen geen toegang hebben tot drinkwater.
Meer uit Binnenland
VEGHEL (ANP) - Koningin Máxima heeft met een druk op de groene knop de zevende editie van de Verspillingsvrije Week geopend in Cultuur Haven Veghel. Bij aankomst werd de koningin opgewacht door onder anderen de burgemeester van de gemeente Meierijstad Kees van Rooij en de directeur van stichting Samen Tegen Voedselverspilling Toine Timmermans.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het erkend referentschap van au-pairbureau Nina.Care ingetrokken. Dat betekent dat het bureau geen mensen van buiten de Europese Unie meer mag plaatsen bij gezinnen in Nederland. Het precieze aantal au pairs dat via het bureau nu in Nederland is mag de IND niet geven. Een woordvoerder wil alleen kwijt dat het om "enkele honderden" gaat.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie deelt vanaf dinsdag stukken over strafzaken weer op digitale wijze met rechtbanken en advocaten. Stukken van en naar advocaten hoeven dan niet langer per post te worden verstuurd, kondigt het OM maandag aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een overheidscampagne moet ouders van kinderen tussen de 7 en 12 jaar helpen om met hun kinderen in gesprek te gaan over smartphonegebruik en onlineveiligheid. Volgens demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Digitalisering, BBB) is de campagne nodig, omdat ouders vaak denken dat ze niet voldoende kennis bezitten om hier een goed gesprek over te kunnen voeren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zondag 5 oktober vindt er opnieuw een Rode Lijn-protest plaats, deze keer in Amsterdam. De organisatie eist "actie van het kabinet om de genocide in Gaza te stoppen". Veelal in het rood geklede deelnemers zullen lopend door de hoofdstad een 'rode lijn' trekken.
6 uur geledenVENLO (ANP) - De man (47) die afgelopen woensdag dood werd gevonden aan de oevers van de Maas in Venlo is door geweld om het leven gebracht, meldt de politie maandag. "Wat er precies gebeurd is en wie hierbij betrokken zijn, is nog niet duidelijk", aldus de politie.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincie Limburg geldt dinsdag vanaf 02.00 uur code geel om zware regenval, meldt het KNMI. Vooral dinsdagochtend kan het volgens het weerinstituut soms "stevig doorregenen", waardoor er plaatselijk kans is op wateroverlast, vooral in het zuiden van de provincie.
8 uur geleden