Meer dan 1 miljoen Somaliërs ontheemd door overstromingen
MOGADISHU (ANP/AFP) - Meer dan 1 miljoen mensen in Somalië zijn ontheemd geraakt door overstromingen, zegt president Hassan Sheikh Mohamud. Het land verkeert volgens hem in een "kritieke toestand". De overstromingen hebben 101 mensen het leven gekost.
De autoriteiten in de hoofdstad Mogadishu riepen deze maand de noodtoestand uit en er wordt gewaarschuwd voor de verspreiding van ziekten. Naast Somalië zijn ook buurlanden Ethiopië en Kenia getroffen door plotselinge overstromingen. In Kenia zijn 120 doden gevallen en in Ethiopië 57.
De zware regenval waar de Hoorn van Afrika sinds oktober mee te maken heeft, wordt gekoppeld aan het weerfenomeen El Niño. Klimaatwetenschappers zeggen dat de opwarming van de aarde zorgt voor extremere weersomstandigheden tijdens El Niño. De Hoorn van Afrika is al erg kwetsbaar voor klimaatverandering. De regio heeft net de ergste droogte in vier decennia achter de rug.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
8 uur geleden