Meer dan 1 miljard Chinezen volledig ingeënt tegen Covid-19
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft meer dan 1 miljard inwoners volledig ingeënt tegen Covid-19. Het gaat om ruim 70 procent van de bevolking. Er zijn in totaal 2,16 miljard coronaprikken gezet, ruim een derde van alle prikken wereldwijd.
China, dat ongeveer 1,4 miljard inwoners heeft, begon bijna tien maanden geleden met vaccineren. Daarbij wordt nu gebruik wordt gemaakt van zeven verschillende vaccins die in eigen land zijn geproduceerd. Door de extra besmettelijke Delta-variant zijn er twijfels over de effectiviteit van de vaccins en de grens voor groepsimmuniteit.
Risicogroepen krijgen momenteel een extra prik, het zogeheten boostershot, toegediend. Het gaat dan bijvoorbeeld om 60-plussers. Er zijn ook twee vaccins beschikbaar voor kinderen van drie jaar en ouder, maar voorlopig worden alleen kinderen vanaf twaalf jaar ingeënt. Van de kinderen van twaalf tot en met zeventien jaar zijn ruim negen op de tien volledig gevaccineerd.
Maatregelen
Het Aziatische land hanteert strenge maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te houden. Reizen naar China is al sinds het begin van de pandemie vrijwel onmogelijk. Een ander voorbeeld is het rigoureuze testbeleid. Er worden soms massaal coronatesten uitgevoerd, zoals nu vanwege een uitbraak het geval is in twee miljoenensteden in de provincie Fujian.
Het coronavirus werd eind 2019 voor het eerst vastgesteld in de Chinese stad Wuhan. Vervolgens werd het longvirus ook in andere landen ontdekt. Waar en hoe het virus precies is ontstaan, is nog altijd niet duidelijk. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wil in China voor de tweede keer onderzoek doen naar de oorsprong, maar dat ziet China niet zitten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.
13 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.
27 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
4 uur geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
9 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
9 uur geleden