Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 1 miljard Chinezen volledig ingeënt tegen Covid-19

Meer dan 1 miljard Chinezen volledig ingeënt tegen Covid-19

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft meer dan 1 miljard inwoners volledig ingeënt tegen Covid-19. Het gaat om ruim 70 procent van de bevolking. Er zijn in totaal 2,16 miljard coronaprikken gezet, ruim een derde van alle prikken wereldwijd.

China, dat ongeveer 1,4 miljard inwoners heeft, begon bijna tien maanden geleden met vaccineren. Daarbij wordt nu gebruik wordt gemaakt van zeven verschillende vaccins die in eigen land zijn geproduceerd. Door de extra besmettelijke Delta-variant zijn er twijfels over de effectiviteit van de vaccins en de grens voor groepsimmuniteit.

Risicogroepen krijgen momenteel een extra prik, het zogeheten boostershot, toegediend. Het gaat dan bijvoorbeeld om 60-plussers. Er zijn ook twee vaccins beschikbaar voor kinderen van drie jaar en ouder, maar voorlopig worden alleen kinderen vanaf twaalf jaar ingeënt. Van de kinderen van twaalf tot en met zeventien jaar zijn ruim negen op de tien volledig gevaccineerd.

Maatregelen

Het Aziatische land hanteert strenge maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te houden. Reizen naar China is al sinds het begin van de pandemie vrijwel onmogelijk. Een ander voorbeeld is het rigoureuze testbeleid. Er worden soms massaal coronatesten uitgevoerd, zoals nu vanwege een uitbraak het geval is in twee miljoenensteden in de provincie Fujian.

Het coronavirus werd eind 2019 voor het eerst vastgesteld in de Chinese stad Wuhan. Vervolgens werd het longvirus ook in andere landen ontdekt. Waar en hoe het virus precies is ontstaan, is nog altijd niet duidelijk. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wil in China voor de tweede keer onderzoek doen naar de oorsprong, maar dat ziet China niet zitten.

Meer uit Buitenland

Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

34 minuten geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

57 minuten geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

1 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

2 uur geleden