Meer coronagevallen gemeld in Rusland dan China
MOSKOU (ANP/RTR) - Het coronavirus blijft in Rusland om zich heen grijpen. De Russische autoriteiten melden dat inmiddels bij 87.147 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben. Dat betekent dat Rusland nu meer besmettingen heeft gemeld dan China, waar het virus opdook.
Het aantal vastgestelde coronabesmettingen in Rusland is de afgelopen maand explosief gestegen. De autoriteiten melden maandag dat het afgelopen etmaal bij nog eens 6198 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben.
In China worden tegenwoordig nauwelijks nog nieuwe coronagevallen gemeld, al wordt wel gevreesd dat mensen het virus vanuit het buitenland meenemen. In totaal zijn volgens officiële cijfers 82.830 mensen besmet geraakt in China.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.
17 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."
53 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
2 uur geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
2 uur geleden