Meer coronabesmettingen vastgesteld in Spanje dan in China
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft voor het eerst melding gemaakt van een hoger aantal coronabesmettingen dan China. De autoriteiten in het Zuid-Europese land zeggen dat inmiddels bij ruim 85.000 mensen is vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus.
Het aantal coronabesmettingen in Spanje stond zondag nog op 78.797. In China zijn volgens officiële cijfers ruim 81.000 besmettingen met het virus aan het licht gekomen.
Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Spanje is inmiddels gestegen naar 7340. Het ministerie van Volksgezondheid meldde maandag dat het afgelopen etmaal 812 coronapatiënten zijn overleden. Dat aantal ligt lager dan de afgelopen dagen. Spanje maakte zondag melding van 838 sterfgevallen.
Zorgmedewerkers
Onder de mensen bij wie het virus in Spanje is vastgesteld zijn bijna 12.300 zorgmedewerkers, zei het plaatsvervangend hoofd noodsituaties voor de gezondheidszorg, Maria José Sierra, maandag op een persconferentie.
Dat komt overeen met ongeveer 14 procent van de 85.195 bevestigde gevallen van het land, ongeveer evenveel als vorige week.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) breidt de noodhulp in Libanon uit. Volgens de hulporganisatie zijn tienduizenden mensen in het land op de vlucht geslagen voor de Israëlische luchtaanvallen. Israël heeft bewoners in het zuiden van Libanon opgeroepen naar het noorden te trekken, omdat het land daar militaire (grond)operaties uitvoert tegen Hezbollah.
12 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse raket die woensdag op weg naar Turkije werd neergehaald, was volgens een Turkse bron niet bedoeld voor Turkije. "Wij denken dat hij was gericht op een basis in Grieks-Cyprus maar uit koers raakte", zegt een Turkse functionaris tegen persbureau AFP.
28 minuten geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
3 uur geleden