Meer coronabesmettingen bij PSV, maar duel met ADO gaat door
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft weer twee coronabesmettingen erbij binnen de selectie. Jorrit Hendrix en reservekeeper Vincent Müller zijn dit weekeinde positief getest. PSV heeft de KNVB nogmaals verzocht om de thuiswedstrijd van later op de dag tegen ADO Den Haag uit te stellen, maar de Eindhovense club moet spelen van de bond.
Eerder werden zeven spelers uit de PSV-selectie (Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Pablo Rosario, Joël Piroe, Maxime Delanghe, Timo Baumgartl en Nick Viergever) al positief getest. Bij Jong PSV zijn vijf voetballers besmet. "We kunnen net aan voldoen aan het minimaal aantal spelers", zegt algemeen directeur Toon Gerbrands. "Naar de letter van de afspraken die zijn gemaakt over voetballen in coronatijd moeten we spelen, maar er staan vanmiddag spelers op het veld die eigenlijk niet kunnen spelen vanwege dreigende overbelasting en dus kans op blessures."
"De KNVB is exact op de hoogte van de medische status van hen, maar weigert maatwerk toe te passen", aldus Gerbrands. "Los van corona; ook voor deze spelers is hun gezondheid in gevaar. Het is een bizarre samenloop van omstandigheden en daar moet naar gehandeld kunnen worden. De weigering om ons tegemoet te komen, valt ons ontzettend tegen. We spelen, maar we houden hier een heel nare smaak aan over."
PSV diende vrijdag bij de KNVB al een verzoek in om de wedstrijd tegen ADO Den Haag (aftrap 16.45 uur) uit te stellen. De ploeg van trainer Roger Schmidt speelde donderdag op Cyprus in de Europa League tegen Omonia Nicosia (1-2) en moet komende week naar Griekenland voor het duel met PAOK.
Binnen de selectie van PSV testten eerder Jordan Teze en Eran Zahavi al positief op het coronavirus. Zij zijn inmiddels hersteld, maar de Cypriotische autoriteiten lieten PSV woensdag weten dat beide spelers niet welkom waren op het eiland. Na protest van PSV mocht Teze donderdag alsnog naar Nicosia afreizen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft de uitwedstrijd tegen Real Betis gewonnen (0-2). De ploeg van trainer Diego Simeone is met de winst naar de vierde plaats van de ranglijst van La Liga geklommen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal is opnieuw geblesseerd geraakt. De aanvoerder van Real Madrid ondergaat een kijkoperatie aan een knie en staat naar verwachting maanden aan de kant.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (35) kijkt uit naar haar afscheid van het Nederlands elftal. De recordinternational van Oranje speelt dinsdag haar 248e en laatste interland in Nijmegen tegen Canada. "Het is mooi geweest. Het is goed zo", zei Spitse maandagmiddag in Zeist.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
1 dag geleden