Meer buitenlandse stemmen bij tweede ronde Turkse verkiezingen
ANKARA (ANP) - De tweede ronde van de Turkse presidentsverkiezingen heeft buiten Turkije ietsje meer kiezers op de been gebracht. Bijna 1,95 miljoen kiezers hebben gestemd, meldt het Turkse persbureau Anadolu. Dat zijn er ongeveer 56.000 meer dan bij de eerste ronde, toen tegelijkertijd parlementsverkiezingen plaatsvonden.
Turken in het buitenland konden van zaterdag tot en met woensdag naar lokale stembureaus. Bij de Turkse douane kan nog tot en met zondagmiddag worden gestemd. In Turkije zijn de stembureaus alleen zondag open. In de nieuwe ronde kan alleen nog worden gekozen tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu.
Van de meer dan 64 miljoen Turkse kiesgerechtigden wonen er 3,4 miljoen in het buitenland. In Nederland zitten er ruim 250.000. Het opkomstpercentage in Nederland lag bij de vorige stemronde boven de 50 procent. Erdogan was toen in Nederland populairder dan zijn grote rivaal Kilicdaroglu, meldde Anadolu eerder.
Erdogan kreeg in de eerste ronde 49,5 procent van de kiezers achter zich. Daarmee was hij de populairste kandidaat, maar om direct te winnen had hij een absolute meerderheid nodig. Kilicdaroglu kreeg 45 procent van de stemmen. Slechts 5,2 procent was voor de derde kandidaat, Sinan Ogan. Hij heeft maandag zijn steun aan Erdogan uitgesproken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
3 uur geleden