Meer buitenlandse stemmen bij tweede ronde Turkse verkiezingen
ANKARA (ANP) - De tweede ronde van de Turkse presidentsverkiezingen heeft buiten Turkije ietsje meer kiezers op de been gebracht. Bijna 1,95 miljoen kiezers hebben gestemd, meldt het Turkse persbureau Anadolu. Dat zijn er ongeveer 56.000 meer dan bij de eerste ronde, toen tegelijkertijd parlementsverkiezingen plaatsvonden.
Turken in het buitenland konden van zaterdag tot en met woensdag naar lokale stembureaus. Bij de Turkse douane kan nog tot en met zondagmiddag worden gestemd. In Turkije zijn de stembureaus alleen zondag open. In de nieuwe ronde kan alleen nog worden gekozen tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu.
Van de meer dan 64 miljoen Turkse kiesgerechtigden wonen er 3,4 miljoen in het buitenland. In Nederland zitten er ruim 250.000. Het opkomstpercentage in Nederland lag bij de vorige stemronde boven de 50 procent. Erdogan was toen in Nederland populairder dan zijn grote rivaal Kilicdaroglu, meldde Anadolu eerder.
Erdogan kreeg in de eerste ronde 49,5 procent van de kiezers achter zich. Daarmee was hij de populairste kandidaat, maar om direct te winnen had hij een absolute meerderheid nodig. Kilicdaroglu kreeg 45 procent van de stemmen. Slechts 5,2 procent was voor de derde kandidaat, Sinan Ogan. Hij heeft maandag zijn steun aan Erdogan uitgesproken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet, na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
17 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
18 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
18 uur geleden