Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer buitenlandse stemmen bij tweede ronde Turkse verkiezingen

Meer buitenlandse stemmen bij tweede ronde Turkse verkiezingen

ANKARA (ANP) - De tweede ronde van de Turkse presidentsverkiezingen heeft buiten Turkije ietsje meer kiezers op de been gebracht. Bijna 1,95 miljoen kiezers hebben gestemd, meldt het Turkse persbureau Anadolu. Dat zijn er ongeveer 56.000 meer dan bij de eerste ronde, toen tegelijkertijd parlementsverkiezingen plaatsvonden.

Turken in het buitenland konden van zaterdag tot en met woensdag naar lokale stembureaus. Bij de Turkse douane kan nog tot en met zondagmiddag worden gestemd. In Turkije zijn de stembureaus alleen zondag open. In de nieuwe ronde kan alleen nog worden gekozen tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu.

Van de meer dan 64 miljoen Turkse kiesgerechtigden wonen er 3,4 miljoen in het buitenland. In Nederland zitten er ruim 250.000. Het opkomstpercentage in Nederland lag bij de vorige stemronde boven de 50 procent. Erdogan was toen in Nederland populairder dan zijn grote rivaal Kilicdaroglu, meldde Anadolu eerder.

Erdogan kreeg in de eerste ronde 49,5 procent van de kiezers achter zich. Daarmee was hij de populairste kandidaat, maar om direct te winnen had hij een absolute meerderheid nodig. Kilicdaroglu kreeg 45 procent van de stemmen. Slechts 5,2 procent was voor de derde kandidaat, Sinan Ogan. Hij heeft maandag zijn steun aan Erdogan uitgesproken.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

46 minuten geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

1 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

2 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

2 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

5 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

8 uur geleden