Meer Britse energiebedrijven vallen om door hoge gasprijs
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Nog eens drie Britse energiebedrijven zijn failliet als gevolg van de hoge aardgasprijzen. Daarmee is het aantal Britse klanten dat hun leverancier kwijtraakte gestegen tot 1,7 miljoen. Ondertussen neemt de druk op de Britse regering toe om in te grijpen. De verwachting is dat meer energieleveranciers omvallen.
Igloo Energy Supply, Enstroga en Symbio Energy kondigden woensdag hun faillissement aan. De bedrijven leverden energie aan 233.000 huishoudens. Die krijgen van energietoezichthouder Ofgem een andere leverancier toegewezen. Het totaal aantal nutsbedrijven dat is omgevallen in het land sinds begin augustus staat nu op tien.
Met het omvallen van de drie bedrijven wordt de kans steeds groter dat Londen moet gaan ingrijpen, bijvoorbeeld door het aanstellen van een speciale beheerder of door het verstrekken van leningen waarbij de overheid garant staat. De stijgende kosten maken het voor de grotere leveranciers, die al duizenden extra klanten hebben, ook moeilijk om zonder overheidssteun nog meer te doen. Daarbij speelt mee dat de winterperiode aanbreekt waardoor stroom en gasprijzen normaliter al oplopen.
De prijzen voor aardgas in het Verenigd Koninkrijk stegen woensdag met 10 procent tot een nieuw record. September was sowieso de duurste maand voor stroomprijzen in de laatste jaren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
1 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
1 dag geleden