Meer bosbranden in Italië, regio wil noodtoestand
ROME (ANP/DPA) - De Zuid-Italiaanse regio Molise kampt met verwoestende bosbranden en wil dat de noodtoestand wordt uitgeroepen. Branden langs de Adriatische kust en landinwaarts zorgen ervoor dat bewoners moeten worden geëvacueerd, zei regiopresident Donato Toma.
Op het eiland Sicilië is al hulp gearriveerd van het vasteland na een verzoek aan Rome. Woensdag bestrijden brandweerlieden uit het hele land talrijke branden op Sicilië. De burgerbescherming heeft het brandrisico op heel het eiland op het hoogste niveau gezet. Voor delen van Sicilië zijn temperaturen rond de 40 graden voorspeld.
Dinsdag kwam de brandweer over het hele land op 530 plekken in actie, waarvan meer dan de helft op Sicilië en in de zuidelijke regio’s Calabrië en Apulië. Er worden ook blusvliegtuigen ingezet, waaronder twee uit Frankrijk.
De vlammen komen in sommige gevallen tot het strand, vakantieresorts en bewoonde gebieden. Droogte, hitte en wind zijn aanjagers voor de branden, die naar wordt aangenomen in veel gevallen zijn aangestoken. De politie heeft de afgelopen dagen meerdere verdachten opgepakt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden