Meer bosbranden in Italië, regio wil noodtoestand
ROME (ANP/DPA) - De Zuid-Italiaanse regio Molise kampt met verwoestende bosbranden en wil dat de noodtoestand wordt uitgeroepen. Branden langs de Adriatische kust en landinwaarts zorgen ervoor dat bewoners moeten worden geëvacueerd, zei regiopresident Donato Toma.
Op het eiland Sicilië is al hulp gearriveerd van het vasteland na een verzoek aan Rome. Woensdag bestrijden brandweerlieden uit het hele land talrijke branden op Sicilië. De burgerbescherming heeft het brandrisico op heel het eiland op het hoogste niveau gezet. Voor delen van Sicilië zijn temperaturen rond de 40 graden voorspeld.
Dinsdag kwam de brandweer over het hele land op 530 plekken in actie, waarvan meer dan de helft op Sicilië en in de zuidelijke regio’s Calabrië en Apulië. Er worden ook blusvliegtuigen ingezet, waaronder twee uit Frankrijk.
De vlammen komen in sommige gevallen tot het strand, vakantieresorts en bewoonde gebieden. Droogte, hitte en wind zijn aanjagers voor de branden, die naar wordt aangenomen in veel gevallen zijn aangestoken. De politie heeft de afgelopen dagen meerdere verdachten opgepakt.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
30 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
2 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
2 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
2 uur geleden