Meer boottrailers verkocht in coronatijd
DEN HAAG (ANP) - Er zijn meer nieuwe boottrailers verkocht in coronatijd, melden branchevereniging BOVAG en dataspecialist RDC. Volgens de organisaties steeg de verkoop van boottrailers met 57 procent in het eerste kwartaal dit jaar, ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Naast de boottrailers nam ook de verkoop van het aantal paardentrailers toe in coronatijd. De afzet van het aantal nieuwe paardentrailers steeg in het eerste kwartaal met 6 procent.
De verkoop van open aanhangwagens - die veel worden gebruikt bij verbouwingen - nam daarnaast toe met 20 procent. Dit wijst er volgens de BOVAG en RDC op dat vooral aannemers, klusbedrijven en hoveniers investeren in nieuw materieel. Omdat vakantieplannen in het water vallen en mensen aan huis gekluisterd zitten, laten veel huisbezitters hun huis verbouwen. Ook geven ze relatief vaker opdracht voor tuinaanleg en -onderhoud. Bovendien stuwt de lage rente op de hypotheekmarkt de vraag naar verbouwingen en renovaties, aldus de BOVAG en RDC.
De totale verkoop van aanhangwagens ging met bijna de helft omhoog. In totaal werden in het eerste kwartaal 7154 aanhangers verkocht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.
11 uur geleden