Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer boeren klussen bij en verdienen hier ook steeds meer mee

Meer boeren klussen bij en verdienen hier ook steeds meer mee

DEN HAAG (ANP) - Bijna een derde van de Nederlandse boeren en tuinders klust naast het boerenwerk bij met bijvoorbeeld zorgboerderijen, kinderopvang, campings en natuurbeheer. Deze neveninkomsten worden steeds belangrijker voor Nederlandse boeren, die hiermee ook steeds meer geld verdienen. Dat concludeert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland na onderzoek van Wageningen University & Research.

Volgens LTO groeit de vraag naar zogeheten landbouw met meerdere functies. De organisatie spreekt van een "serieus verdienmodel" en denkt dat er ook nog veel groei mogelijk is. Het aantal boeren dat op deze manier onderneemt steeg tussen 2018 en 2020 met 5 procent, heeft de universiteit becijferd.

Ook de omzet van zorgboerderijen, campings en boerderijwinkels groeide. Ondanks de coronapandemie, die in het meest recente jaar dat werd onderzocht uitbrak, stegen de totale opbrengsten van dit soort landbouw in deze periode 15 procent tot meer dan 1 miljard euro.

De pandemie had verschillende effecten, zegt LTO. Door de coronapandemie gingen mensen meer lokale producten kopen en wilden ze gezonder gaan eten. Daardoor kon de omzet van de gehele verkoop van boerderijproducten in de onderzochte periode oplopen met 100 miljoen euro, en het aantal verkooppunten met ruim een vijfde. Daarentegen was recreatie en het ontvangen van scholen op de boerderij tijdens de pandemie niet altijd mogelijk. Daar gingen de opbrengsten dan ook omlaag.

Meer uit Financieel

Trump kondigt tarief aan voor Brazilië en hekelt proces Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.

1 uur geleden
Waarde bitcoin boven 112.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.

1 uur geleden
London Tunnels wil na jaar alweer weg van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.

4 uur geleden
Rederijvereniging schrikt van nieuwste aanvallen Rode Zee

ROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.

4 uur geleden
Rechter wijst claim tegen ABN AMRO namens groep mkb'ers af

AMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.

4 uur geleden
Trump kondigt weer heffingen aan voor reeks landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.

5 uur geleden