Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer bijwerkingen bij eerste prik AstraZeneca dan bij Pfizer

Meer bijwerkingen bij eerste prik AstraZeneca dan bij Pfizer

DEN BOSCH (ANP) - Vrouwen tot 65 jaar ervaren bij de eerste prik met het AstraZeneca-vaccin meer bekende bijwerkingen dan bij het middel van Pfizer/BioNTech, meldt Bijwerkingencentrum Lareb na onderzoek.

Na een prik met het middel van AstraZeneca ervaart 61 tot 67 procent van de vrouwen hoofdpijn, spierpijn, vermoeidheid of algemeen niet lekker voelen. Na de Pfizer/BioNTech-vaccinatie was dit 22 tot 36 procent. Daarbij kreeg 39 procent van de vrouwen in het onderzoek na de AstraZeneca-prik koorts. Bij het Pfizer/BioNTech-vaccin was dit 5 procent. Volgens Lareb duurde de koorts meestal maar één of twee dagen. Het gaat om bekende bijwerkingen die ook in de bijsluiters staan vermeld.

"Het is goed dat mensen er op voorbereid zijn dat ze een dagje koorts kunnen krijgen en zich niet lekker voelen en er rekening mee houden, bijvoorbeeld in verband met mogelijk verzuim van werk", zegt Agnes Kant, epidemioloog en directeur bij Lareb.

Zorgmedewerkers

Lareb baseert zich op een vragenlijstonderzoek onder vrouwen van 21 tot 65 jaar. Van hen kregen 599 Pfizer/BioNTech en 3331 AstraZeneca. Het zijn vooral zorgmedewerkers, meer dan 92 procent. Volgens het centrum is tot nu toe alleen deze groep groot genoeg om al een vergelijking te kunnen maken.

Hoe vaak bijwerkingen worden ervaren kan anders zijn in de andere groepen. Ook kan iemand die bijwerkingen ervaart mogelijk eerder meedoen met het onderzoek. De percentages zijn daarom volgens Lareb niet door te vertalen naar de hele bevolking. Meer resultaten over de andere leeftijdsgroepen, mannen, de tweede vaccinaties en het vaccin van Moderna volgen later.

Meer uit Binnenland

Zeeuwse Staten steunen verkoop kerncentrale: strik erom en klaar

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).

1 uur geleden
Jan G. uit Overasselt blijft veertien dagen langer vastzitten

DEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.

1 uur geleden
ProRail: extra geld geeft duidelijkheid over spooronderhoud

DEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.

1 uur geleden
Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - De keuzes die het kabinet maakt om de infrastructuur in Nederland weer op orde te krijgen zijn een belangrijke eerste stap, "maar extra geld blijft nodig". Dat stellen gemeenten, provincies, vervoerregio's, het bedrijfsleven, mobiliteitsaanbieders en logistieke partijen gezamenlijk.

2 uur geleden
Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.

3 uur geleden
Veere wil toch ontheffingen verlenen voor afsteken vuurwerk

VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.

5 uur geleden
Komende jaarwisseling toch weer vuurwerkshow bij de Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.

5 uur geleden