Meer bezoekers voor winkels eigenaar Mall of The Netherlands
PARIJS (ANP) - Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield (URW), eigenaar van onder meer het grote winkelcentrum Mall of the Netherlands in Leidschendam, heeft vorig jaar het aantal bezoekers bij de winkels van zijn huurders zien toenemen. Ook de verkopen van de hurende winkeliers van de in Amsterdam genoteerde onderneming gingen omhoog.
De verkopen van huurders van URW klommen met meer dan 6 procent en de zogeheten 'footfall', een belangrijke indicator voor bezoekersaantallen, nam met bijna 5 procent toe. De leegstand in de winkelcentra van URW lag vorig jaar op gemiddeld 5,4 procent, tegen 6,5 procent in 2022. Tijdens de coronapandemie lag de leegstand een stuk hoger omdat veel winkeliers hun zaken hadden gesloten door lockdowns. Maar inmiddels is die leegstand weer terug op het niveau van 2019, aldus URW.
De totale huurinkomsten van de onderneming kwamen vorig jaar uit op 2,2 miljard euro. Het overgrote deel daarvan komt uit winkelcentra, maar URW is ook actief met kantoren en congressen en tentoonstellingen. Het bedrijf is aanwezig in de Verenigde Staten en Europa. URW kondigde verder aan dividenduitkeringen te hervatten.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
1 uur geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
3 uur geleden