Meer bescherming voor mensen die om schuld paspoort mislopen
DEN HAAG (ANP) - Mensen die in het buitenland verblijven en een schuld hebben bij de overheid kan een paspoort geweigerd worden op grond van de Paspoortwet. Maar de Raad van State heeft bepaald dat die groep vanaf nu meer rechtsbescherming van de bestuursrechter krijgt.
Voordat iemand een paspoort kan worden ontzegd, moet diegene in het Register Paspoortsignaleringen staan. Dat gebeurt als een overheidsorgaan aan de minister van Binnenlandse Zaken vraagt om iemand die een schuld heeft bij bijvoorbeeld de Belastingdienst, en die niet betaalt of ook geen afspraken maakt om de schuld af te lossen, in het register op te nemen. Ook moet er een "gegrond vermoeden" zijn dat diegene vanuit het buitenland onder zijn schuld uit probeert te komen.
Eenmaal in het register, kan een paspoort worden geweigerd. Eerst kon iemand alleen bezwaar maken op het moment dat het paspoort daadwerkelijk werd geweigerd, maar vanaf nu kan dat ook tegen de paspoortsignalering zelf door een procedure bij de bestuursrechter te beginnen. Zowel het verzoek aan de minister als de al geregistreerde signalering mag worden aangevochten.
Een tweede verandering om mensen in het buitenland met een schuld extra te beschermen is dat het bestuursorgaan voortaan moet uitzoeken of er een "gegronde reden is om te twijfelen aan de rechtmatigheid van de paspoortsignalering" wanneer een paspoort ontzegd wordt. Als er zo'n reden blijkt te zijn moet het paspoort alsnog gegeven worden. Eerst werd een paspoort sowieso geweigerd, tenzij de paspoortsignalering "evident onjuist" was.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
13 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden