Meer bedrijven verwachten geen gevolgen brexit voor eigen zaak
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer ondernemers die indirect zaken doen met het Verenigd Koninkrijk verwachten dat de brexit bijna of helemaal geen gevolgen zal hebben voor het eigen bedrijf. Dat blijkt uit een onderzoek in opdracht van de ministeries van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken.
Het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie onderhandelen over een nieuw handelsverdrag. Dat moet voor het eind van dit jaar zijn afgerond want dan verlaten de Britten de interne markt van de EU definitief. Vanaf 1 januari gaan nieuwe regels gelden voor zakendoen met het VK.
Bedrijven die indirect handel drijven met het VK zijn bijvoorbeeld bedrijven die daar onderdelen vandaan halen via tussenleveranciers. In april dacht 39 procent van deze ondernemers bijna of helemaal geen gevolgen te zullen voelen van de Britse uittreding. Dat percentage is gestegen naar 56 procent. Slechts 6 procent verwacht redelijk grote gevolgen.
Verder denken steeds meer bedrijven die wel direct zaken doen met het VK dat de gevolgen van de brexit niet zo groot zullen zijn. Dat percentage steeg van 50 naar 55 procent in het onderzoek onder in totaal 572 bedrijven. Maar bij deze groep ondernemers nam het aantal bedrijven wel af dat helemaal geen gevolgen verwacht. Dat daalde van 18 naar 10 procent.
Het kabinet roept bedrijven op zich goed voor te bereiden op de nieuwe situatie na de jaarwisseling. Dan zullen aan de grens met het VK weer douaneformaliteiten gaan gelden.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
42 minuten geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.
51 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiële markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.
2 uur geleden