Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer banen in EU dan voor coronacrisis

Meer banen in EU dan voor coronacrisis

LUXEMBURG (ANP) - In de Europese Unie zijn 100.000 meer mensen aan het werk dan voor de coronacrisis. In totaal hadden in het derde kwartaal 210 miljoen mensen een betaalde baan, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat. De eurozone is nog niet terug op het niveau van voor de pandemie. In de eurolanden zijn nog altijd 300.000 mensen minder aan het werk dan in de laatste drie maanden van 2019.

Het aantal mensen met werk steeg in de maanden juli, augustus en september met net geen 1 procent in de eurozone en EU. Het hardst groeide de werkgelegenheid in Ierland, Spanje, Litouwen, Estland en Griekenland. Alleen in Letland daalde het aantal banen en in Finland stagneerde de aanwas van banen.

Door de virusuitbraak dwongen veel landen in 2020 bedrijven als winkels, restaurants of bioscopen deels of helemaal te sluiten. Na versoepelingen in het voorjaar en de zomer van 2021 konden weer meer bedrijven open. Consumenten konden daardoor meer geld uitgeven dan in de lockdownmaanden, wat de banengroei stimuleerde.

De extra uitgaven door huishoudens waren ook een belangrijke pijler onder de economische groei in het derde kwartaal. Zoals eerder gemeld steeg het binnenlands bruto product met 2,2 procent ten opzichte van de voorgaande drie maanden, bevestigt Eurostat in een nieuwe raming.

Meer uit Financieel

Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

1 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

1 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts uitblinker op beurs, IMCD keldert

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, was woensdag een uitblinker op de aandelenbeurs in Amsterdam na goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten. Chemicaliëndistributeur IMCD kwam juist met tegenvallende resultaten en dook hard omlaag op het Damrak.

1 uur geleden
Koffieketen Starbucks bij stijgers op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Starbucks behoorde woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De koffieketen verkocht afgelopen kwartaal opnieuw minder koffie en snacks, maar de omzet viel desondanks hoger uit dan verwacht. Starbucks kampt al langer met dalende verkopen, onder meer doordat klanten minder besteden na prijsverhogingen en lange wachttijden. De vorig jaar aangetreden topman Brian Niccol probeert daar verandering in te brengen.

1 uur geleden
Rechtbank: Opel, Peugeot, DS en Citroën verkochten sjoemeldiesels

AMSTERDAM (ANP) - De automerken Opel, Peugeot, DS en Citroën van moederconcern Stellantis hebben vanaf 2009 zogenoemde "sjoemeldiesels" op de Nederlandse markt gebracht. Dat oordeelt de rechtbank in Amsterdam in zaken die zijn aangespannen door drie claimstichtingen. Daarbij werden die diesels uitgerust met software waardoor de uitstoot van schadelijke stoffen tijdens testen lager was dan bij gebruik op de weg.

1 uur geleden
Meer winst voor Tata Steel in IJmuiden

MUMBAI (ANP) - Tata Steel Nederland heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dan een jaar eerder. Dat meldt het Indiase moederconcern Tata Steel in een cijferpublicatie.

2 uur geleden
Amerikaanse economie herstelt licht na krimp in eerste kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal licht gegroeid na een minieme krimp in de eerste drie maanden van het jaar. Die opvering van de economie danken de Verenigde Staten vooral aan de afnemende import, wat positief uitwerkt in het cijfer. De binnenlandse vraag nam daarnaast slechts matig toe.

4 uur geleden