Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer bacteriën zijn moeilijk te bestrijden met antibiotica

Meer bacteriën zijn moeilijk te bestrijden met antibiotica

BILTHOVEN (ANP) - Het gebruik van antibiotica in Nederland is en blijft laag, veel lager dan in andere landen. Maar steeds meer bacteriën zijn bestand tegen meerdere middelen, zelfs tegen noodoplossingen, en zijn daarmee heel moeilijk te bestrijden wanneer iemand ziek wordt. Dat concludeert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Deze ziekmakers worden zeer resistente bacteriën genoemd. Ze komen volgens het RIVM vooral voor bij mensen die in het buitenland in een ziekenhuis hebben gelegen. De onderzoekers roepen artsen op alert te zijn.

Volgens de studie wordt onder meer een groep streptokokken steeds resistenter tegen de middelen doxycycline en tetracycline, en dat noemen de onderzoekers zorgwekkend. Dat de bacterie beter tegen de antibiotica bestand is, komt waarschijnlijk doordat de middelen vaker in ziekenhuizen worden gebruikt. Wat de onderzoekers ook zorgen baart, is de toegenomen weerstand van de bacterie Klebsiella pneumoniae tegen het antibioticum meropenem. Dat middel wordt alleen gebruikt wanneer patiënten een ernstige infectie hebben en andere middelen geen effect hebben.

Nederlandse medici zijn heel terughoudend met het toedienen van antibiotica, om te voorkomen dat bacteriën leren hoe ze die aanval moeten afslaan. Als ziekmakers resistent zijn, hebben patiënten minder kans dat een kuur aanslaat.

Meer uit Gezond

Nivel: minder rokers zoeken sinds corona hulp bij huisarts

UTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.

2 dagen geleden
Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

3 dagen geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

4 dagen geleden
RIVM en Trimbos: veel Nederlanders kampen met angst of depressie

BILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.

5 dagen geleden
Kinderartsen zien alarmerende stijging van obesitas bij kinderen

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.

5 dagen geleden
Ministers nemen onderzoek gezondheid rond geiten 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.

6 dagen geleden
NVZA: nieuwe medicijnregels mogelijk gevaarlijk voor patiënten

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

1 week geleden