Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer asielzoekers naar Nederland in 2023

Meer asielzoekers naar Nederland in 2023

DEN HAAG (ANP) - Ruim 38.000 mensen vroegen vorig jaar asiel aan in Nederland. Dat zijn er meer dan in 2022, toen in totaal 35.500 asielzoekers voor het eerst in Nederland aankwamen. Syriërs vormden, net zoals in de afgelopen jaren, de grootste groep. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst.

Het aantal nareizigers, dit zijn gezinsleden van iemand die in Nederland een verblijfsvergunning heeft gekregen, kwam vorig jaar uit op iets meer dan 10.000. In 2022 waren dit er nog bijna 11.000.

Naast mensen uit Syrië kwamen vorig jaar ook veel asielzoekers uit Turkije, Jemen en Eritrea. Van alle asielzoekers was driekwart man. Onder Syriërs en Jemenieten lag dit percentage nog hoger.

De asielinstroom is dit jaar tot nu hoger dan in de afgelopen jaren. Volgens het ministerie van Justitie en Veiligheid ging het in de eerste vier weken van januari om 3800 mensen. Dat is het hoogste aantal in zeker zeven jaar tijd. In eerdere jaren kwamen in januari per week gemiddeld zo'n 2300 asielzoekers naar Nederland.

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

1 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

5 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

6 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

7 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

7 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

10 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

10 uur geleden