Meer asielzoekers naar Nederland in 2023
DEN HAAG (ANP) - Ruim 38.000 mensen vroegen vorig jaar asiel aan in Nederland. Dat zijn er meer dan in 2022, toen in totaal 35.500 asielzoekers voor het eerst in Nederland aankwamen. Syriërs vormden, net zoals in de afgelopen jaren, de grootste groep. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst.
Het aantal nareizigers, dit zijn gezinsleden van iemand die in Nederland een verblijfsvergunning heeft gekregen, kwam vorig jaar uit op iets meer dan 10.000. In 2022 waren dit er nog bijna 11.000.
Naast mensen uit Syrië kwamen vorig jaar ook veel asielzoekers uit Turkije, Jemen en Eritrea. Van alle asielzoekers was driekwart man. Onder Syriërs en Jemenieten lag dit percentage nog hoger.
De asielinstroom is dit jaar tot nu hoger dan in de afgelopen jaren. Volgens het ministerie van Justitie en Veiligheid ging het in de eerste vier weken van januari om 3800 mensen. Dat is het hoogste aantal in zeker zeven jaar tijd. In eerdere jaren kwamen in januari per week gemiddeld zo'n 2300 asielzoekers naar Nederland.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
16 uur geleden