Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer asielzoekers naar Nederland in 2023

Meer asielzoekers naar Nederland in 2023

DEN HAAG (ANP) - Ruim 38.000 mensen vroegen vorig jaar asiel aan in Nederland. Dat zijn er meer dan in 2022, toen in totaal 35.500 asielzoekers voor het eerst in Nederland aankwamen. Syriërs vormden, net zoals in de afgelopen jaren, de grootste groep. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst.

Het aantal nareizigers, dit zijn gezinsleden van iemand die in Nederland een verblijfsvergunning heeft gekregen, kwam vorig jaar uit op iets meer dan 10.000. In 2022 waren dit er nog bijna 11.000.

Naast mensen uit Syrië kwamen vorig jaar ook veel asielzoekers uit Turkije, Jemen en Eritrea. Van alle asielzoekers was driekwart man. Onder Syriërs en Jemenieten lag dit percentage nog hoger.

De asielinstroom is dit jaar tot nu hoger dan in de afgelopen jaren. Volgens het ministerie van Justitie en Veiligheid ging het in de eerste vier weken van januari om 3800 mensen. Dat is het hoogste aantal in zeker zeven jaar tijd. In eerdere jaren kwamen in januari per week gemiddeld zo'n 2300 asielzoekers naar Nederland.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

5 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

8 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

8 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

12 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

13 uur geleden
Trouwen op gemeentehuis duurder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.

13 uur geleden