Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Amerikaanse troepen en materieel naar Europa

Meer Amerikaanse troepen en materieel naar Europa

MADRID (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer troepen, gevechtsvliegtuigen en oorlogsbodems naar Europa. Verder krijgt Polen een nieuw permanent hoofdkwartier, heeft president Joe Biden aangekondigd op de NAVO-top in Madrid.

De NAVO wil de lidstaten versterken die aan Rusland grenzen of vrezen dat dat binnenkort zo wordt. Daarvoor leunt de westerse militaire alliantie als vanouds zwaar op de Amerikanen.

Polen, een van de NAVO-leden die Rusland angstig dichtbij weten, gaat een nieuw hoofdkwartier van het Amerikaanse Vijfde Leger huisvesten. De roulerende Amerikaanse troepen in de Baltische landen worden uitgebreid en er komt een nieuwe eenheid bij voor Roemenië. Ook gaan er extra marineschepen naar Spanje, twee jagers, en nog eens tientallen F-35's naar het Verenigd Koninkrijk, zei Biden.

De afgelopen maanden hebben de VS hun troepenmacht in Europa van 70.000 naar ongeveer 100.000 verhoogd. Dat kan nog flink meer worden, verwachten NAVO-bronnen.

Meer uit Buitenland

Autobom ontploft voor huis van bekende Italiaanse journalist

POMEZIA (ANP/AFP/RTR) - De auto van de bekende Italiaanse journalist Sigfrido Ranucci is voor zijn huis ontploft door een autobom. De journalist werkt voor het bekendste onderzoeksjournalistiekprogramma van Italië en wordt al jaren beveiligd. Politici, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, veroordelen de daad. Bij de explosie vielen geen doden of gewonden.

19 minuten geleden
Zelensky praat in Washington met wapenbouwers

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Washington gesproken met twee grote wapenproducenten. Hij ging om tafel met Raytheon, dat Patriot- en Tomahawkraketten produceert. Ook sprak hij met vertegenwoordigers van Lockheed Martin, schrijft hij op X.

34 minuten geleden
Orbán praat vrijdag met Poetin 'over vrede'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.

51 minuten geleden
Militair leider Madagaskar beëdigd als president

ANTANANARIVO (ANP/RTR/AFP) - De militaire leider van Madagaskar, Michael Randrianirina, is beëdigd als president. Het leger nam deze week de macht over op het eiland na grote jongerenprotesten tegen de regering, waarbij president Andry Rajoelina het land ontvluchtte.

1 uur geleden
10 miljoen hommels dreigen uit Nederland te verdwijnen

VORDEN (ANP) - Ongeveer 10 miljoen hommels dreigen uit Nederland te verdwijnen. Dat meldt de Bijenstichting op basis van het nieuwste rapport van de Internationale Unie voor Natuurbescherming. Het rapport concludeert dat 20 procent van de Europese hommelsoorten op de rode lijst van bedreigde soorten staat.

3 uur geleden
Japanse oud-premier Murayama (101) overleden

OITA (ANP/AFP) - De voormalige premier van Japan Tomiichi Murayama is op 101-jarige leeftijd overleden, meldt de Sociaaldemocratische Partij (SDP). Een van zijn belangrijkste wapenfeiten is dat hij in 1995 excuses aanbood voor de rol van Japan in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
VN: zwaarste klappen opwarming aarde voor 80 procent armsten

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80 procent van de armste mensen ter wereld wordt rechtstreeks blootgesteld aan klimaatgevaren die worden verergerd door de opwarming van de aarde. Dat komt neer op ongeveer 900 miljoen mensen die een "dubbele en diep ongelijke last" dragen, waarschuwen de Verenigde Naties vrijdag.

4 uur geleden