Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Amerikaanse troepen en materieel naar Europa

Meer Amerikaanse troepen en materieel naar Europa

MADRID (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer troepen, gevechtsvliegtuigen en oorlogsbodems naar Europa. Verder krijgt Polen een nieuw permanent hoofdkwartier, heeft president Joe Biden aangekondigd op de NAVO-top in Madrid.

De NAVO wil de lidstaten versterken die aan Rusland grenzen of vrezen dat dat binnenkort zo wordt. Daarvoor leunt de westerse militaire alliantie als vanouds zwaar op de Amerikanen.

Polen, een van de NAVO-leden die Rusland angstig dichtbij weten, gaat een nieuw hoofdkwartier van het Amerikaanse Vijfde Leger huisvesten. De roulerende Amerikaanse troepen in de Baltische landen worden uitgebreid en er komt een nieuwe eenheid bij voor Roemenië. Ook gaan er extra marineschepen naar Spanje, twee jagers, en nog eens tientallen F-35's naar het Verenigd Koninkrijk, zei Biden.

De afgelopen maanden hebben de VS hun troepenmacht in Europa van 70.000 naar ongeveer 100.000 verhoogd. Dat kan nog flink meer worden, verwachten NAVO-bronnen.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

4 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

6 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

9 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

11 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

13 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

13 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

14 uur geleden