Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden

Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - In het afgelopen jaar heeft 55 procent van de advocaten in Nederland te maken gehad met agressie. Dat meldt de Nederlandse orde van advocaten op basis van een onderzoek door Ipsos I&O. Het gaat om een toename ten opzichte van twee jaar geleden, toen het vorige onderzoek werd gehouden. Toen ging het om 50 procent van de advocaten.

714 van de ongeveer 18.500 advocaten in Nederland vulden de enquête in. Verbale agressie kwam het vaakst voor, gevolgd door intimidatie, bedreiging en fysieke agressie. Ruim 43 procent van de advocaten heeft met meerdere incidenten te maken gehad. Het recentste incident wordt door 47 procent van de advocaten als ernstig of zeer ernstig betiteld. Ook dat is een toename ten opzichte van 2022, toen het ging om 37 procent.

In ruim de helft van de gevallen kwam de agressie van een voormalige of huidige cliënt, een derde van de incidenten kwam van de wederpartij. Ruim de helft van de advocaten zegt dat een incident effect had op het werkplezier. Vrouwelijke advocaten kregen ook vaker te maken met agressie dan mannelijke advocaten. Het percentage advocaten dat overweegt wel eens te stoppen met het werk is met 23 procent gelijk gebleven ten opzichte van het vorige onderzoek.

Slechts een klein deel van de advocaten deed aangifte van een incident. Het ging om 7 procent van de advocaten. Veel advocaten noemen het incident niet ernstig genoeg, of zagen er geen strafbaar feit in. Ook zeggen advocaten dat het geen zin heeft, of bij de functie hoort.

Meer uit Binnenland

Man zwemt acht uur in Caribische Zee na incident met jetski

ORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.

1 minuut geleden
Koning is zich bewust van 'bijzondere lading' staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.

1 uur geleden
Nederland trekt 10 miljoen uit voor voorzetting hulp Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.

2 uur geleden
OM eist 20 jaar cel en tbs voor dodelijke mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.

2 uur geleden
Besluit over verdwijnen dorp Moerdijk halfjaar uitgesteld

ZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.

2 uur geleden
Zestien jaar cel voor misbruiken en mishandelen vier dochters

ARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".

2 uur geleden
Koning Willem-Alexander 'zo dankbaar' om in Suriname te zijn

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.

3 uur geleden