Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - In het afgelopen jaar heeft 55 procent van de advocaten in Nederland te maken gehad met agressie. Dat meldt de Nederlandse orde van advocaten op basis van een onderzoek door Ipsos I&O. Het gaat om een toename ten opzichte van twee jaar geleden, toen het vorige onderzoek werd gehouden. Toen ging het om 50 procent van de advocaten.
714 van de ongeveer 18.500 advocaten in Nederland vulden de enquête in. Verbale agressie kwam het vaakst voor, gevolgd door intimidatie, bedreiging en fysieke agressie. Ruim 43 procent van de advocaten heeft met meerdere incidenten te maken gehad. Het recentste incident wordt door 47 procent van de advocaten als ernstig of zeer ernstig betiteld. Ook dat is een toename ten opzichte van 2022, toen het ging om 37 procent.
In ruim de helft van de gevallen kwam de agressie van een voormalige of huidige cliënt, een derde van de incidenten kwam van de wederpartij. Ruim de helft van de advocaten zegt dat een incident effect had op het werkplezier. Vrouwelijke advocaten kregen ook vaker te maken met agressie dan mannelijke advocaten. Het percentage advocaten dat overweegt wel eens te stoppen met het werk is met 23 procent gelijk gebleven ten opzichte van het vorige onderzoek.
Slechts een klein deel van de advocaten deed aangifte van een incident. Het ging om 7 procent van de advocaten. Veel advocaten noemen het incident niet ernstig genoeg, of zagen er geen strafbaar feit in. Ook zeggen advocaten dat het geen zin heeft, of bij de functie hoort.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
8 uur geleden