Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - In het afgelopen jaar heeft 55 procent van de advocaten in Nederland te maken gehad met agressie. Dat meldt de Nederlandse orde van advocaten op basis van een onderzoek door Ipsos I&O. Het gaat om een toename ten opzichte van twee jaar geleden, toen het vorige onderzoek werd gehouden. Toen ging het om 50 procent van de advocaten.
714 van de ongeveer 18.500 advocaten in Nederland vulden de enquête in. Verbale agressie kwam het vaakst voor, gevolgd door intimidatie, bedreiging en fysieke agressie. Ruim 43 procent van de advocaten heeft met meerdere incidenten te maken gehad. Het recentste incident wordt door 47 procent van de advocaten als ernstig of zeer ernstig betiteld. Ook dat is een toename ten opzichte van 2022, toen het ging om 37 procent.
In ruim de helft van de gevallen kwam de agressie van een voormalige of huidige cliënt, een derde van de incidenten kwam van de wederpartij. Ruim de helft van de advocaten zegt dat een incident effect had op het werkplezier. Vrouwelijke advocaten kregen ook vaker te maken met agressie dan mannelijke advocaten. Het percentage advocaten dat overweegt wel eens te stoppen met het werk is met 23 procent gelijk gebleven ten opzichte van het vorige onderzoek.
Slechts een klein deel van de advocaten deed aangifte van een incident. Het ging om 7 procent van de advocaten. Veel advocaten noemen het incident niet ernstig genoeg, of zagen er geen strafbaar feit in. Ook zeggen advocaten dat het geen zin heeft, of bij de functie hoort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
7 uur geleden