Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden

Meer advocaten ervaren agressie dan twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - In het afgelopen jaar heeft 55 procent van de advocaten in Nederland te maken gehad met agressie. Dat meldt de Nederlandse orde van advocaten op basis van een onderzoek door Ipsos I&O. Het gaat om een toename ten opzichte van twee jaar geleden, toen het vorige onderzoek werd gehouden. Toen ging het om 50 procent van de advocaten.

714 van de ongeveer 18.500 advocaten in Nederland vulden de enquête in. Verbale agressie kwam het vaakst voor, gevolgd door intimidatie, bedreiging en fysieke agressie. Ruim 43 procent van de advocaten heeft met meerdere incidenten te maken gehad. Het recentste incident wordt door 47 procent van de advocaten als ernstig of zeer ernstig betiteld. Ook dat is een toename ten opzichte van 2022, toen het ging om 37 procent.

In ruim de helft van de gevallen kwam de agressie van een voormalige of huidige cliënt, een derde van de incidenten kwam van de wederpartij. Ruim de helft van de advocaten zegt dat een incident effect had op het werkplezier. Vrouwelijke advocaten kregen ook vaker te maken met agressie dan mannelijke advocaten. Het percentage advocaten dat overweegt wel eens te stoppen met het werk is met 23 procent gelijk gebleven ten opzichte van het vorige onderzoek.

Slechts een klein deel van de advocaten deed aangifte van een incident. Het ging om 7 procent van de advocaten. Veel advocaten noemen het incident niet ernstig genoeg, of zagen er geen strafbaar feit in. Ook zeggen advocaten dat het geen zin heeft, of bij de functie hoort.

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

5 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

13 uur geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

16 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

16 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

16 uur geleden
Rechtse initiatiefwet: schrap voorrang statushouders op huurhuis

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.

16 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

17 uur geleden