Meer abonnees voor moederbedrijf De Telegraaf en NRC in 2021
DEN HAAG (ANP) - Mediabedrijf Mediahuis, eigenaar van onder meer De Telegraaf, NRC en diverse regionale kranten, haalde in 2021 opnieuw meer abonnees binnen. Het aantal mensen dat een digitaal krantenabonnement nam op een van de Mediahuis-titels groeide met een vijfde. Ook zorgde de heropleving van de advertentiemarkt voor meer inkomsten voor het bedrijf. Die markt was door de coronacrisis ingestort.
Topman Gert Ysebaert zegt dat 2021 "opnieuw getekend werd door corona", maar dat weerhield het bedrijf er niet van digitaal te groeien. Dat kwam volgens Ysebaert door een "verregaande focus op onafhankelijke journalistiek" evenals een "sterke digitale nieuwservaring". De topman noemde coronajaar 2020 al een kantelpunt in de digitalisering van het printbedrijf, waarin meer mensen op zoek waren naar nieuws. In Belgiƫ heeft Mediahuis bekende titels zoals Het Nieuwsblad, De Standaard en Gazet van Antwerpen.
Volgens Mediahuis leest nu een op de vier abonnees digitaal, of in een combinatie van print en digitaal. Het totale aantal abonnementen steeg in Nederland, Belgiƫ, Luxemburg en Ierland met drie procent. Dat kwam door een vijfde meer digitale abonnementen. Eind 2021 kwam het totale aantal abonnees voor de Nederlandse nieuwsmerken uit op bijna 1,2 miljoen abonnees, waarvan bijna 40 procent digitaal. Met name regionale titels werden meer digitaal gelezen.
Podcasts
Verder werd de podcasttak van het bedrijf belangrijker. Het aantal beluisterde podcastafleveringen verdubbelde voor het tweede jaar op rij, tot zo'n 50 miljoen. Mediahuis bezit onder meer NRC Vandaag, de dagelijkse podcast van NRC. De omzet van Mediahuis kwam vorig jaar uit op ruim 1,1 miljard euro. Een jaar eerder was dat 990,5 miljoen euro. De winst kwam uit op 117,3 miljoen euro, tegenover 58,6 miljoen euro in 2020.
Mediahuis breidde recent overigens de Europese activiteiten uit door de overname van het Duitse Aachener Verlagsgesellschaft (AVG).
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
7 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
21 uur geleden