Meer abonnees voor moederbedrijf De Telegraaf en NRC in 2021
DEN HAAG (ANP) - Mediabedrijf Mediahuis, eigenaar van onder meer De Telegraaf, NRC en diverse regionale kranten, haalde in 2021 opnieuw meer abonnees binnen. Het aantal mensen dat een digitaal krantenabonnement nam op een van de Mediahuis-titels groeide met een vijfde. Ook zorgde de heropleving van de advertentiemarkt voor meer inkomsten voor het bedrijf. Die markt was door de coronacrisis ingestort.
Topman Gert Ysebaert zegt dat 2021 "opnieuw getekend werd door corona", maar dat weerhield het bedrijf er niet van digitaal te groeien. Dat kwam volgens Ysebaert door een "verregaande focus op onafhankelijke journalistiek" evenals een "sterke digitale nieuwservaring". De topman noemde coronajaar 2020 al een kantelpunt in de digitalisering van het printbedrijf, waarin meer mensen op zoek waren naar nieuws. In Belgiƫ heeft Mediahuis bekende titels zoals Het Nieuwsblad, De Standaard en Gazet van Antwerpen.
Volgens Mediahuis leest nu een op de vier abonnees digitaal, of in een combinatie van print en digitaal. Het totale aantal abonnementen steeg in Nederland, Belgiƫ, Luxemburg en Ierland met drie procent. Dat kwam door een vijfde meer digitale abonnementen. Eind 2021 kwam het totale aantal abonnees voor de Nederlandse nieuwsmerken uit op bijna 1,2 miljoen abonnees, waarvan bijna 40 procent digitaal. Met name regionale titels werden meer digitaal gelezen.
Podcasts
Verder werd de podcasttak van het bedrijf belangrijker. Het aantal beluisterde podcastafleveringen verdubbelde voor het tweede jaar op rij, tot zo'n 50 miljoen. Mediahuis bezit onder meer NRC Vandaag, de dagelijkse podcast van NRC. De omzet van Mediahuis kwam vorig jaar uit op ruim 1,1 miljard euro. Een jaar eerder was dat 990,5 miljoen euro. De winst kwam uit op 117,3 miljoen euro, tegenover 58,6 miljoen euro in 2020.
Mediahuis breidde recent overigens de Europese activiteiten uit door de overname van het Duitse Aachener Verlagsgesellschaft (AVG).
Meer uit Financieel
KLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street vonden dinsdag de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen, na de stevige koersdalingen maandag. De beurshandel kreeg steun van meevallende inflatiecijfers en sterke resultaten van onder meer bankconcern Goldman Sachs.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De noodlijdende Amerikaanse elektrische automaker Lucid Motors heeft reorganisatieadviseurs ingehuurd om de problemen bij het bedrijf aan te pakken. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Adviesbureau AlixPartners gaat alle bedrijfsonderdelen doorlichten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.
5 uur geledenHANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.
6 uur geleden