Meer abonnees voor moederbedrijf De Telegraaf en NRC in 2021
DEN HAAG (ANP) - Mediabedrijf Mediahuis, eigenaar van onder meer De Telegraaf, NRC en diverse regionale kranten, haalde in 2021 opnieuw meer abonnees binnen. Het aantal mensen dat een digitaal krantenabonnement nam op een van de Mediahuis-titels groeide met een vijfde. Ook zorgde de heropleving van de advertentiemarkt voor meer inkomsten voor het bedrijf. Die markt was door de coronacrisis ingestort.
Topman Gert Ysebaert zegt dat 2021 "opnieuw getekend werd door corona", maar dat weerhield het bedrijf er niet van digitaal te groeien. Dat kwam volgens Ysebaert door een "verregaande focus op onafhankelijke journalistiek" evenals een "sterke digitale nieuwservaring". De topman noemde coronajaar 2020 al een kantelpunt in de digitalisering van het printbedrijf, waarin meer mensen op zoek waren naar nieuws. In Belgiƫ heeft Mediahuis bekende titels zoals Het Nieuwsblad, De Standaard en Gazet van Antwerpen.
Volgens Mediahuis leest nu een op de vier abonnees digitaal, of in een combinatie van print en digitaal. Het totale aantal abonnementen steeg in Nederland, Belgiƫ, Luxemburg en Ierland met drie procent. Dat kwam door een vijfde meer digitale abonnementen. Eind 2021 kwam het totale aantal abonnees voor de Nederlandse nieuwsmerken uit op bijna 1,2 miljoen abonnees, waarvan bijna 40 procent digitaal. Met name regionale titels werden meer digitaal gelezen.
Podcasts
Verder werd de podcasttak van het bedrijf belangrijker. Het aantal beluisterde podcastafleveringen verdubbelde voor het tweede jaar op rij, tot zo'n 50 miljoen. Mediahuis bezit onder meer NRC Vandaag, de dagelijkse podcast van NRC. De omzet van Mediahuis kwam vorig jaar uit op ruim 1,1 miljard euro. Een jaar eerder was dat 990,5 miljoen euro. De winst kwam uit op 117,3 miljoen euro, tegenover 58,6 miljoen euro in 2020.
Mediahuis breidde recent overigens de Europese activiteiten uit door de overname van het Duitse Aachener Verlagsgesellschaft (AVG).
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
12 uur geleden