Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer aanslagen in Irak, inzet Nederlandse militairen gaat door

Meer aanslagen in Irak, inzet Nederlandse militairen gaat door

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het aantal aanslagen op westerse militaire doelen in Irak toeneemt, heeft dat (nog) geen gevolgen voor de Nederlandse bijdrage aan de NAVO-missie in het land. Nederlandse militairen in Irak kwamen dinsdag onder vuur te liggen toen zij op een Amerikaanse vliegbasis waren.

Volgens demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) zijn er sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas anderhalve maand geleden al bijna veertig aanvallen geweest, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Pro-Iraanse milities zitten hier veelal achter. Ze verwacht dat de aanvallen voortduren zolang Israël en Hamas vechten.

Nederland levert volgend jaar zo'n driehonderd militairen. Ook gaan er drie Chinook-transporthelikopters heen, die worden gestationeerd op de Ain al-Asad Airbase. Deze basis werd in de ochtend aangevallen toen er een verkenningsmissie met Nederlandse militairen was. Niemand raakte gewond, aldus Ollongren.

"De wijziging in het dreigingsbeeld vormt vooralsnog geen aanleiding tot aanpassing van de huidige en geplande Nederlandse militaire bijdrage in Irak", laat de minister weten. De militairen hebben volgens haar "adequate beschermingsmiddelen" en er worden ter plaatse maatregelen getroffen om de militairen te beschermen.

Meer uit Binnenland

Karremans graag opnieuw minister in volgend kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."

2 uur geleden
Opbrengst 3FM Serious Request nadert nu al recordhoogte

DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

10 uur geleden
EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

13 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

13 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

14 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

15 uur geleden
Vernielingen bij Britse ambassade Den Haag om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.

16 uur geleden