Meer aanslagen in Irak, inzet Nederlandse militairen gaat door
DEN HAAG (ANP) - Hoewel het aantal aanslagen op westerse militaire doelen in Irak toeneemt, heeft dat (nog) geen gevolgen voor de Nederlandse bijdrage aan de NAVO-missie in het land. Nederlandse militairen in Irak kwamen dinsdag onder vuur te liggen toen zij op een Amerikaanse vliegbasis waren.
Volgens demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) zijn er sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas anderhalve maand geleden al bijna veertig aanvallen geweest, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Pro-Iraanse milities zitten hier veelal achter. Ze verwacht dat de aanvallen voortduren zolang Israël en Hamas vechten.
Nederland levert volgend jaar zo'n driehonderd militairen. Ook gaan er drie Chinook-transporthelikopters heen, die worden gestationeerd op de Ain al-Asad Airbase. Deze basis werd in de ochtend aangevallen toen er een verkenningsmissie met Nederlandse militairen was. Niemand raakte gewond, aldus Ollongren.
"De wijziging in het dreigingsbeeld vormt vooralsnog geen aanleiding tot aanpassing van de huidige en geplande Nederlandse militaire bijdrage in Irak", laat de minister weten. De militairen hebben volgens haar "adequate beschermingsmiddelen" en er worden ter plaatse maatregelen getroffen om de militairen te beschermen.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
25 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
33 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
1 uur geleden