
Meer aandacht voor geld nodig op scholen, zegt ABN AMRO-directeur
AMSTERDAM (ANP) - Les over verantwoord omgaan met geld hoort standaard in het lespakket op scholen. Dat bepleit commercieel directeur Annerie Vreugdenhil van ABN AMRO. Zij maakt zich zorgen over de financiële weerbaarheid van jongeren en denkt dat de lessen die banken onlangs tijdens de Week van het geld gaven ontoereikend zijn.
"We kunnen niet in een weekje als banken compenseren wat jongeren gewoon niet meer leren", zei ze donderdag op een bijeenkomst met journalisten in Amsterdam.
Een groot probleem volgens haar is 'buy now, pay later', oftewel achteraf betalen via afbetaalapps. Daarover sprak ze met een collega, die tijdens zo'n gastles had gevraagd wie van de scholieren dit had gebruikt. "Dat was een kwart van de klas."
Dit voorbeeld raakt volgens Vreugdenhil de kern van het probleem: het is niet toegestaan om buy now pay later aan te bieden aan minderjarigen, toch wordt het gebruikt. Ook gebruiken jongeren soms hun studielening om te investeren in crypto's, een beslissing die hen als het misgaat nog lang kan achtervolgen.
Doorlopend financiële zorgen
Hoe groot de problematiek is bleek volgens Vreugdenhil ook uit een recente studie van accountantskantoor Deloitte en het Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting), waarin stond dat 47 procent van de huishoudens doorlopend financiële zorgen heeft. "Ik vind dat echt onwaarschijnlijke percentages." Ook jongvolwassenen zouden veel financiële stress hebben.
Een bijkomend probleem is dat de Autoriteit Financiële Markten (AFM) nu nog geen toezicht kan houden op aanbieders van achteraf betalen. Er komt wel Europese regelgeving aan, maar die gaat pas in oktober volgend jaar in werking. Daarom is goede voorlichting volgens Vreugdenhil heel belangrijk.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
11 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
13 uur geleden