Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer aandacht nodig bij Defensie voor bedrijfsvoering

Meer aandacht nodig bij Defensie voor bedrijfsvoering

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft er sinds de Russische inval in Oekraïne in twee jaar geleden, miljarden euro's bijgekregen en veel tijd en mankracht gaat naar het uitgeven van dit geld. Maar volgens de Algemene Rekenkamer moet het ministerie vooral niet vergeten te letten op de bedrijfsvoering. De problemen nemen daar juist toe, concludeert de Rekenkamer.

De Rekenkamer ziet dat de druk vanuit onder meer de Tweede Kamer "groot" is om snel nieuwe wapensystemen en munitie aan te schaffen. Maar "ook het belang van een toekomstbestendige bedrijfsvoering om al het bestaande en aangeschafte materieel te beheren en te bemensen verdient alle aandacht".

Het college stelt in zijn verantwoordingsonderzoek naar de uitgaven van Defensie over het afgelopen jaar dat voldoende personeel en het adequaat functioneren van ondersteunende diensten "cruciaal" zijn bij het verbeteren van de operationele gereedheid. Die is nog niet op niveau onder meer door een personeelstekort.

Tekort aan mensen

Het ministerie kampt al jaren met een tekort aan mensen. Duizenden vacatures staan nog open, terwijl het ministerie ook nog wil groeien. Onder meer met het dienjaar hoopt Defensie meer jongeren aan te trekken. Ook in het vastgoed blijven er problemen, aldus de Rekenkamer. Veel vastgoed van het ministerie is (sterk) verouderd.

Volgens de Rekenkamer zijn er - net als vorig jaar - gebreken geconstateerd bij de beveiliging van militaire objecten. Ook ziet de Rekenkamer onvolkomenheden bij onder meer munitiebeheer en de IT.

Meer uit Binnenland

93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

5 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

5 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

5 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

6 uur geleden
Nederland en bondgenoten: zullen bijdragen in Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.

6 uur geleden
Syrische verdachte uit Druten: zaak tegen mij is samenzwering

DEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.

7 uur geleden