Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer aandacht nodig bij Defensie voor bedrijfsvoering

Meer aandacht nodig bij Defensie voor bedrijfsvoering

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft er sinds de Russische inval in Oekraïne in twee jaar geleden, miljarden euro's bijgekregen en veel tijd en mankracht gaat naar het uitgeven van dit geld. Maar volgens de Algemene Rekenkamer moet het ministerie vooral niet vergeten te letten op de bedrijfsvoering. De problemen nemen daar juist toe, concludeert de Rekenkamer.

De Rekenkamer ziet dat de druk vanuit onder meer de Tweede Kamer "groot" is om snel nieuwe wapensystemen en munitie aan te schaffen. Maar "ook het belang van een toekomstbestendige bedrijfsvoering om al het bestaande en aangeschafte materieel te beheren en te bemensen verdient alle aandacht".

Het college stelt in zijn verantwoordingsonderzoek naar de uitgaven van Defensie over het afgelopen jaar dat voldoende personeel en het adequaat functioneren van ondersteunende diensten "cruciaal" zijn bij het verbeteren van de operationele gereedheid. Die is nog niet op niveau onder meer door een personeelstekort.

Tekort aan mensen

Het ministerie kampt al jaren met een tekort aan mensen. Duizenden vacatures staan nog open, terwijl het ministerie ook nog wil groeien. Onder meer met het dienjaar hoopt Defensie meer jongeren aan te trekken. Ook in het vastgoed blijven er problemen, aldus de Rekenkamer. Veel vastgoed van het ministerie is (sterk) verouderd.

Volgens de Rekenkamer zijn er - net als vorig jaar - gebreken geconstateerd bij de beveiliging van militaire objecten. Ook ziet de Rekenkamer onvolkomenheden bij onder meer munitiebeheer en de IT.

Meer uit Binnenland

Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

14 minuten geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

1 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

1 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

1 uur geleden
Dierenbescherming: 300 meldingen, ambulances reden 150 keer uit

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.

2 uur geleden
Politiebond ACP pleit voor gerichte opsporing illegaal vuurwerk

BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.

3 uur geleden
Stadsherstel onderzoekt schade Vondelkerk: niet te bevatten

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.

3 uur geleden