Meer aandacht nodig bij Defensie voor bedrijfsvoering
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft er sinds de Russische inval in Oekraïne in twee jaar geleden, miljarden euro's bijgekregen en veel tijd en mankracht gaat naar het uitgeven van dit geld. Maar volgens de Algemene Rekenkamer moet het ministerie vooral niet vergeten te letten op de bedrijfsvoering. De problemen nemen daar juist toe, concludeert de Rekenkamer.
De Rekenkamer ziet dat de druk vanuit onder meer de Tweede Kamer "groot" is om snel nieuwe wapensystemen en munitie aan te schaffen. Maar "ook het belang van een toekomstbestendige bedrijfsvoering om al het bestaande en aangeschafte materieel te beheren en te bemensen verdient alle aandacht".
Het college stelt in zijn verantwoordingsonderzoek naar de uitgaven van Defensie over het afgelopen jaar dat voldoende personeel en het adequaat functioneren van ondersteunende diensten "cruciaal" zijn bij het verbeteren van de operationele gereedheid. Die is nog niet op niveau onder meer door een personeelstekort.
Tekort aan mensen
Het ministerie kampt al jaren met een tekort aan mensen. Duizenden vacatures staan nog open, terwijl het ministerie ook nog wil groeien. Onder meer met het dienjaar hoopt Defensie meer jongeren aan te trekken. Ook in het vastgoed blijven er problemen, aldus de Rekenkamer. Veel vastgoed van het ministerie is (sterk) verouderd.
Volgens de Rekenkamer zijn er - net als vorig jaar - gebreken geconstateerd bij de beveiliging van militaire objecten. Ook ziet de Rekenkamer onvolkomenheden bij onder meer munitiebeheer en de IT.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
4 uur geleden