Meer 75-plussers seksueel actief, jongeren juist minder seks
DEN HAAG (ANP) - 75-plussers zijn vaker seksueel actief, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Jongeren hebben juist minder seks, vooral in de leeftijd van 16 tot 25 jaar is een flinke afname te zien.
Waar in 2014 zo'n een op de zes 75-plussers zei aan seks te doen, was dat vorig jaar meer dan een kwart. Dit geldt vooral voor de mannen omdat zij volgens het CBS minder vaak op oudere leeftijd alleenstaand zijn dan vrouwen. Dat komt doordat de man vaak ouder is binnen een relatie en door de hogere levensverwachting van vrouwen. Mensen die samenwonen met een partner zijn volgens het CBS in alle leeftijden vaker seksueel actief dan mensen die niet met hun partner onder hetzelfde dak slapen.
Zeven op de tien jongeren vanaf 16 jaar gaven aan vorig jaar seks te hebben gehad, in 2014 gold dat voor bijna driekwart. Vooral jongeren tussen de 16 en 25 zijn minder actief. Waar in 2014 nog 63 procent van hen seks had, was dit vorig jaar nog maar 56 procent. Wel zijn mensen tussen de 25 en 45 jaar met 87 procent het vaakst seksueel actief. Vanaf 55 jaar gaan mensen minder aan seks doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
3 uur geleden