Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer 75-plussers seksueel actief, jongeren juist minder seks

Meer 75-plussers seksueel actief, jongeren juist minder seks

DEN HAAG (ANP) - 75-plussers zijn vaker seksueel actief, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Jongeren hebben juist minder seks, vooral in de leeftijd van 16 tot 25 jaar is een flinke afname te zien.

Waar in 2014 zo'n een op de zes 75-plussers zei aan seks te doen, was dat vorig jaar meer dan een kwart. Dit geldt vooral voor de mannen omdat zij volgens het CBS minder vaak op oudere leeftijd alleenstaand zijn dan vrouwen. Dat komt doordat de man vaak ouder is binnen een relatie en door de hogere levensverwachting van vrouwen. Mensen die samenwonen met een partner zijn volgens het CBS in alle leeftijden vaker seksueel actief dan mensen die niet met hun partner onder hetzelfde dak slapen.

Zeven op de tien jongeren vanaf 16 jaar gaven aan vorig jaar seks te hebben gehad, in 2014 gold dat voor bijna driekwart. Vooral jongeren tussen de 16 en 25 zijn minder actief. Waar in 2014 nog 63 procent van hen seks had, was dit vorig jaar nog maar 56 procent. Wel zijn mensen tussen de 25 en 45 jaar met 87 procent het vaakst seksueel actief. Vanaf 55 jaar gaan mensen minder aan seks doen.

Meer uit Binnenland

OVV: oorzaak neerstorten vliegtuigje op A58 blijft onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak is geweest van het ongeluk in juli 2024 toen een vliegtuigje neerstortte op de A58 bij Rucphen. Door het ongeluk kwam de piloot, een 67-jarige man uit Roosendaal, om het leven.

43 minuten geleden
Rijkswaterstaat ziet files snel afnemen

DEN HAAG (ANP) - De files die dinsdagochtend zijn ontstaan door het winterse weer nemen snel af, meldt Rijkswaterstaat. Alleen in het zuidwesten zijn er nog vertragingen door gladheid. Er staat rond 10.20 uur nog zo'n 50 kilometer file. Rijkswaterstaat benadrukt wel dat nu er minder verkeer is, de weg sneller wit kan worden. "Uiteraard blijven we schuiven en strooien."

51 minuten geleden
KNRM redde in 2025 meer mensen

IJMUIDEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) moest in 2025 iets vaker het water op om mensen en dieren te redden dan in 2024. Volgens een woordvoerder was de zomer van 2025 vergelijkbaar met die van 2024, en waren er vaker reddingsacties met schepen waar veel mensen op zaten. Daardoor is het aantal geredde mensen hoger, met 3592 in 2025 tegenover 2987 in 2024.

1 uur geleden
OM legt zich neer bij vrijspraak medeverdachten koffermoordzaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie legt zich neer bij de uitspraak van het gerechtshof in de zogenoemde koffermoordzaak. Het hof sprak in december vier medeverdachten vrij van het medeplegen van de moord op Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht en het wegmaken van zijn lichaam. Twee van hen kregen in 2023 nog celstraffen van twintig jaar opgelegd door de rechtbank.

1 uur geleden
IT-storing voorbij, treinverkeer regio Amsterdam blijft ontregeld

UTRECHT (ANP) - De IT-storing bij de NS is opgelost, waardoor de zogeheten winterdienstregeling vanaf 10.00 uur wordt opgestart. In de regio Amsterdam en Flevoland blijft het treinverkeer ontregeld door wisselstoringen, meldt de NS.

1 uur geleden
ANWB: minder drukke ochtendspits dan maandag

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits is tot dusver minder druk dan maandag, laat de ANWB weten. Reden is volgens een woordvoerder dat er minder sneeuw valt. Hij waarschuwt wel dat het zeker in het midden van het land nog glad kan zijn.

2 uur geleden
Geen onderwijs of tentamens Universiteit Utrecht om ov-problemen

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht (UU) krijgen dinsdag geen onderwijs op locatie. Ook zijn de tentamens geschrapt. Reden zijn de problemen met het openbaar vervoer in de regio.

3 uur geleden