Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meenhorst stopt als hoofdcoach Nederlandse roeien

Meenhorst stopt als hoofdcoach Nederlandse roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Eelco Meenhorst heeft zijn functie als hoofdcoach van het Nederlandse roeien neergelegd. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken met het team, mijn missie is volbracht," legde Meenhorst uit.

"Ik ben trots op wat we samen hebben bereikt, maar het is voor mij persoonlijk tijd voor een nieuwe koers", zei Meenhorst via de roeibond. "De afgelopen twaalf jaar waren mooi en waardevol. Samen hebben we iets opgebouwd dat de wereld heeft laten zien waar Nederlands roeien toe in staat is. Dat was mijn ambitie, en die ambitie is nu werkelijkheid. Daarom is dit voor mij het juiste moment om zelf een nieuwe richting te verkennen."

De Nederlandse roeiers veroverden tijdens de Olympische Spelen in Parijs vier keer goud, drie keer zilver en een keer brons. Eerder boekte Nederland onder meer de nodige successen tijdens de wereldkampioenschappen van 2022 en 2023.

Meer uit Sport

Wielrenner Eenkhoorn tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step

WEVELGEM (ANP) - Pascal Eenkhoorn rijdt tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step. De 29-jarige wielrenner heeft zijn contract bij de Belgische WorldTour-formatie, die volgend jaar verdergaat als Soudal Safety Jogger, met twee jaar verlengd.

1 uur geleden
Wereldrecordhouder Sawe meldt zich af voor marathon Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Keniaanse marathonloper Sabastian Sawe heeft zich vanwege een blessure afgemeld voor de marathon van Berlijn eind september. De 31-jarige Keniaan liep afgelopen april tijdens de marathon van Londen als eerste officieel onder de magische grens van 2 uur (1.59.30).

2 uur geleden
Tsjechen Muchová en Menšík winnen gemengd dubbel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennissers Karolina Muchová en Jakub Menšík hebben het gemengd dubbelspel van de US Open gewonnen. Het Tsjechische koppel versloeg in de finale de Zwitserse Belinda Bencic en de Italiaan Flavio Cobolli in de supertiebreak: 5-3 1-6 10-6.

4 uur geleden
Brit Fery beëindigt opmars Nederlandse tennisser Röttgering

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.

13 uur geleden
Tennisster Rus te sterk voor Lamens in kwalificatie US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.

14 uur geleden
Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

19 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

19 uur geleden