Medvedev zinspeelt op nucleaire oorlog
MOSKOU (ANP/AFP) - De voormalige president van Rusland Dmitri Medvedev heeft woensdag indirect gewaarschuwd tegen een mogelijke nucleaire oorlog als het Internationaal Strafhof Moskou gaat straffen voor vermeende misdaden in Oekraïne. "Het idee een land met het grootste nucleaire arsenaal te straffen is op zichzelf al absurd. En bedreigt mogelijk het voortbestaan van de mensheid ", schreef de naaste bondgenoot van president Vladimir Poetin op Telegram.
Medvedev, die tussen 2008 en 2012 als 'invaller' voor Poetin president van Rusland was, is nu plaatsvervangend hoofd van de Veiligheidsraad daar. Hij beschuldigde de Verenigde Staten ervan Moskou voor internationale tribunalen te willen brengen, terwijl het land zelf nooit geconfronteerd wordt met bestraffing voor Amerikaanse oorlogen, die volgens Medvedev, wereldwijd 20 miljoen mensen het leven kostten. "De hele Amerikaanse geschiedenis, beginnend met de onderdrukking van de Indianen, bestaat uit bloedige vernietigingsoorlogen", stelde de 56-jarige Medvedev.
Sinds Poetin troepen naar Oekraïne stuurde heeft Medvedev op sociale media geregeld uitgehaald naar het Westen en mensen die kritiek hebben op Moskou. Vorige week maandag waarschuwde hij nog dat als de NAVO het schiereiland de Krim binnendringt, Rusland dat op zal vatten als oorlogsverklaring. Dat zou tot een Derde Wereldoorlog kunnen leiden, aldus Medvedev.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.
4 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.
3 uur geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
6 uur geleden