Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev zinspeelt op nucleaire oorlog

Medvedev zinspeelt op nucleaire oorlog

MOSKOU (ANP/AFP) - De voormalige president van Rusland Dmitri Medvedev heeft woensdag indirect gewaarschuwd tegen een mogelijke nucleaire oorlog als het Internationaal Strafhof Moskou gaat straffen voor vermeende misdaden in Oekraïne. "Het idee een land met het grootste nucleaire arsenaal te straffen is op zichzelf al absurd. En bedreigt mogelijk het voortbestaan van de mensheid ", schreef de naaste bondgenoot van president Vladimir Poetin op Telegram.

Medvedev, die tussen 2008 en 2012 als 'invaller' voor Poetin president van Rusland was, is nu plaatsvervangend hoofd van de Veiligheidsraad daar. Hij beschuldigde de Verenigde Staten ervan Moskou voor internationale tribunalen te willen brengen, terwijl het land zelf nooit geconfronteerd wordt met bestraffing voor Amerikaanse oorlogen, die volgens Medvedev, wereldwijd 20 miljoen mensen het leven kostten. "De hele Amerikaanse geschiedenis, beginnend met de onderdrukking van de Indianen, bestaat uit bloedige vernietigingsoorlogen", stelde de 56-jarige Medvedev.

Sinds Poetin troepen naar Oekraïne stuurde heeft Medvedev op sociale media geregeld uitgehaald naar het Westen en mensen die kritiek hebben op Moskou. Vorige week maandag waarschuwde hij nog dat als de NAVO het schiereiland de Krim binnendringt, Rusland dat op zal vatten als oorlogsverklaring. Dat zou tot een Derde Wereldoorlog kunnen leiden, aldus Medvedev.

Meer uit Buitenland

Pakistan: zondag gesprekken tussen Iran en VS in Zwitserland

ISLAMABAD (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Pakistan meldt dat eerder aangekondigde gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten zondag plaatsvinden in het Zwitserse Bürgenstock. Pakistan zegt te blijven optreden als bemiddelaar om een eerder gesloten tijdelijk akkoord verder uit te werken.

39 minuten geleden
Iran: Straat van Hormuz weer dicht om aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd dat de Straat van Hormuz weer dichtgaat vanwege de aanvallen op Libanon. De Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens Teheran een ernstige schending van de overeenkomst die Iran afgelopen week met de Verenigde Staten heeft gesloten.

2 uur geleden
Rechter neemt paspoort af van vrouw Spaanse premier

MADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechter heeft besloten dat de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, Begoña Gómez, het land niet mag verlaten in de aanloop naar haar proces. Haar paspoort wordt ingenomen. Ook het paspoort van een medewerkster van Gómez is ingenomen. Rechter Juan Carlos Peinado beval dat alle paspoorten waarover ze beschikken moeten worden ingeleverd.

3 uur geleden
Japans keizerspaar na bezoek aan Nederland ontvangen in België

BRUSSEL (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en zijn echtgenote keizerin Masako zijn zaterdag aangekomen in België. Het Japanse keizerspaar arriveerde op de militaire luchthaven van Melsbroek, waar het paar werd verwelkomd door prinses Elisabeth. De Japanners beginnen dinsdag met een tweedaags staatsbezoek aan België.

3 uur geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over Europese terugkeerregels

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft bezorgd gereageerd op de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers waar het Europees Parlement afgelopen week mee heeft ingestemd. Hoge commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk zegt te betreuren dat het voorstel is aangenomen en wil dat de EU en de lidstaten zorgen dat internationale afspraken over mensenrechten en vluchtelingen worden nageleefd.

5 uur geleden
Israël bevestigt nieuwe aanvallen in zuiden van Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat het doelen van Hezbollah bestookt in het zuiden van Libanon. Dat zou een reactie zijn op raketaanvallen door die pro-Iraanse groep.

6 uur geleden
ProRail: storm zorgt voor veel problemen op het spoor

UTRECHT (ANP) - De storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, heeft verspreid over het land tot veel problemen op het spoor geleid. Dat meldt ProRail. Reizigers konden hun reis niet vervolgen doordat op verschillende trajecten bomen op het spoor lagen. Medewerkers van ProRail hebben in samenwerking met aannemers de hele nacht hard gewerkt om het spoor vrij te maken.

6 uur geleden