
Medvedev wil na verloren finale aanval doen op Nadal in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Daniil Medvedev vervolgt nog geen anderhalve week na het verliezen van de finale van de Australian Open zijn jacht op Rafael Nadal. De naar eigen zeggen "fitte" Rus, deze week als eerste geplaatst op het ABN AMRO World Tennis Tournament, kan de Spanjaard aflossen als de mondiale nummer 2 en kan ook dichter naar leider Novak Djokovic toe kruipen.
De statistieken van Medvedev (25) van de afgelopen maanden zijn indrukwekkend en op basis daarvan is de nummer 3 van de wereld de favoriet om zijn naam zondag op de winnaarsring van Ahoy te laten bijschrijven. Hij won de twee laatste grote indoortoernooien, het masterstoernooi van Parijs en de ATP Finals, en had tot de eindstrijd in Melbourne twintig duels op een rij gewonnen.
"Het zijn geweldige cijfers, maar het is moeilijk er één ding uit te lichten waar het aan ligt", aldus Medvedev. "Het is een kwestie van vertrouwen, waardoor je op moeilijke momenten weet wat je moet doen en 'winners' kunt produceren of de bal in het spel kunt houden. Ook het harde werken sorteert effect."
Tactisch
Na de kansloze nederlaag op de Australian Open en de lange trip naar Melbourne is Medvedev er "weer klaar voor". "Ik heb een paar dagen rust genomen, na een reis van 30 uur en bijbehorende jetlag. Ik heb lekker gerelaxt en wat dingen thuis geregeld. Na twee fysieke trainingen op één dag ben ik naar Rotterdam gekomen."
Ook in de Maasstad wordt Medvedev nog herinnerd aan zijn laatste partij. "We hebben er de afgelopen week ook veel over gediscussieerd. Als ik hem opnieuw mocht spelen, had ik tactisch wat andere dingen gedaan. Maar wat, dat ga ik niet vertellen. Want dan weet hij het ook, haha."
Populariteit groeit
Medvedev kan na een goede zomer de eerste Russische nummer 1 van de wereld worden sinds Marat Safin in 2000. De sport leeft op in zijn land, merkt ook Medvedev. "Het is geweldig, de populariteit van tennis groeit enorm", aldus de stoïcijnse Rus, die samen met landgenoot Andrey Roeblev in de top 10 staat. "Ik hoop dat wij aan de top blijven en we het nog populairder kunnen maken. Iedereen in Rusland volgt het en plaatst massaal foto's dat ze aan het tennissen zijn."
Mocht Medvedev dit jaar in Ahoy de finale halen, dan wordt hij de eerste speler buiten de Big Four - Djokovic/Nadal/Federer/Murray - sinds 2005 die in de top 2 staat. Zestien jaar geleden was Lleyton Hewitt de laatste die dat lukte.
Sterkste schema ooit
"Ik ga dit jaar niet te ver vooruit kijken, want dit is het sterkste schema dat ik ooit gezien heb in deze categorie toernooien. En dan te bedenken dat het nóg sterker had kunnen zijn."
De nummer 2-positie is ook van belang voor de plaatsing voor Roland Garros en Wimbledon.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz komen een dag na hun finale in het tennistoernooi van Cincinnati al in actie op de US Open. De beste twee spelers van de wereld treden dinsdag aan in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel. Sinner speelt samen met de Tsjechische Katerina Siniakova, Alcaraz is gekoppeld aan de Britse Emma Raducanu.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard krijgt in de jacht op de Vuelta-zege bij Visma - Lease a Bike de hulp van onder anderen Dylan van Baarle en Wilco Kelderman. De Deense tweevoudig Tourwinnaar wordt verder omringd door de Amerikanen Matteo Jorgenson en oud-winnaar Sepp Kuss, de Belg Victor Campenaerts, de Brit Ben Tulett en de Fransman Axel Zingle.
16 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.
1 dag geleden