Medvedev wil gevestigde tennisorde verstoren
ROTTERDAM (ANP) - Als een van de eerste spelers arriveerde Daniil Medvedev donderdag in Rotterdam, waar maandag het ABN AMRO World Tennis Tournament is begonnen. De 23-jarige Rus, een van de voornaamste uitdagers van de absolute wereldtop, geldt deze week in Ahoy als titelfavoriet.
Liefst tachtig wedstrijden speelde Medvedev in 2019 en hij won er daarvan 59. Het resulteerde in vier titels, waarvan twee zelfs op mastersniveau. Op de US Open was de nummer 5 van de wereld dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar in de finale bleek Rafael Nadal in vijf sets te sterk.
Het was een sterk seizoen voor Medvedev, maar ondanks zijn indrukwekkende prestaties blijft het wachten op het einde van de hegemonie van Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer. "Zij zijn echt ongekend goed. Ik kan er niet bij hoe iemand zeventien of meer grandslamtitels kan winnen, terwijl wij al moeite hebben om überhaupt zeventien titels te pakken", aldus Medvedev, die een onorthodoxe manier van spelen heeft.
"Ik weet niet wie mij dit spelletje heeft aangeleerd; coaches in Rusland of ikzelf. Ik probeer altijd de beste slag te vinden. Als ik zie dat ik beter ben met links, dan zou ik zelfs overwegen linkshandig te worden."
Bullshit-Russian
Hoewel Medvedev, niet de meest geliefde speler onder collega's, nog relatief kort op de tour rondloopt heeft hij al de nodige akkefietjes gehad. Zo gooide hij in 2017 op Wimbledon muntjes in de richting van de umpire en raakte hij een jaar later in opspraak omdat hij in Miami in de clinch lag met Stefanos Tsitsipas, uitgerekend de speler die in Ahoy als tweede is geplaatst.
Tsitsipas had Medvedev uitgemaakt voor "bullshit-Russian" en er ontstond na afloop een woordenwisseling. "Anderen mogen bepalen wie daar gelijk had. Als je zo vaak tennist, dan gaat het er soms heftig aan toe. Zulke dingen kunnen gebeuren", was het enige dat de Rus er nu over losliet.
Favoriet
Op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar, de Australian Open, stelde Medvedev enigszins teleur met een vierde ronde. Vooruitblikkend naar de andere grote toernooien verwacht hij weer een zege van Nadal op Roland Garros. "Zo niet, dan is dat echt een sensatie. En op Wimbledon en de US Open is Djokovic de favoriet. Ik hoop weer een finale te bereiken en die dit keer te winnen, maar de grand slams zijn nog ver weg."
Medvedev neemt het dinsdag of woensdag op tegen de Canadees Vasek Pospisil, die vorige week in Montpellier finalist was. "Fysiek voel ik me goed en dat is vorig jaar weleens anders geweest."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
59 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
8 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geleden