
Medvedev wil gevestigde tennisorde verstoren
ROTTERDAM (ANP) - Als een van de eerste spelers arriveerde Daniil Medvedev donderdag in Rotterdam, waar maandag het ABN AMRO World Tennis Tournament is begonnen. De 23-jarige Rus, een van de voornaamste uitdagers van de absolute wereldtop, geldt deze week in Ahoy als titelfavoriet.
Liefst tachtig wedstrijden speelde Medvedev in 2019 en hij won er daarvan 59. Het resulteerde in vier titels, waarvan twee zelfs op mastersniveau. Op de US Open was de nummer 5 van de wereld dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar in de finale bleek Rafael Nadal in vijf sets te sterk.
Het was een sterk seizoen voor Medvedev, maar ondanks zijn indrukwekkende prestaties blijft het wachten op het einde van de hegemonie van Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer. "Zij zijn echt ongekend goed. Ik kan er niet bij hoe iemand zeventien of meer grandslamtitels kan winnen, terwijl wij al moeite hebben om überhaupt zeventien titels te pakken", aldus Medvedev, die een onorthodoxe manier van spelen heeft.
"Ik weet niet wie mij dit spelletje heeft aangeleerd; coaches in Rusland of ikzelf. Ik probeer altijd de beste slag te vinden. Als ik zie dat ik beter ben met links, dan zou ik zelfs overwegen linkshandig te worden."
Bullshit-Russian
Hoewel Medvedev, niet de meest geliefde speler onder collega's, nog relatief kort op de tour rondloopt heeft hij al de nodige akkefietjes gehad. Zo gooide hij in 2017 op Wimbledon muntjes in de richting van de umpire en raakte hij een jaar later in opspraak omdat hij in Miami in de clinch lag met Stefanos Tsitsipas, uitgerekend de speler die in Ahoy als tweede is geplaatst.
Tsitsipas had Medvedev uitgemaakt voor "bullshit-Russian" en er ontstond na afloop een woordenwisseling. "Anderen mogen bepalen wie daar gelijk had. Als je zo vaak tennist, dan gaat het er soms heftig aan toe. Zulke dingen kunnen gebeuren", was het enige dat de Rus er nu over losliet.
Favoriet
Op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar, de Australian Open, stelde Medvedev enigszins teleur met een vierde ronde. Vooruitblikkend naar de andere grote toernooien verwacht hij weer een zege van Nadal op Roland Garros. "Zo niet, dan is dat echt een sensatie. En op Wimbledon en de US Open is Djokovic de favoriet. Ik hoop weer een finale te bereiken en die dit keer te winnen, maar de grand slams zijn nog ver weg."
Medvedev neemt het dinsdag of woensdag op tegen de Canadees Vasek Pospisil, die vorige week in Montpellier finalist was. "Fysiek voel ik me goed en dat is vorig jaar weleens anders geweest."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
13 minuten geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
17 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
22 uur geleden