Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev wil gevestigde tennisorde verstoren

Medvedev wil gevestigde tennisorde verstoren

ROTTERDAM (ANP) - Als een van de eerste spelers arriveerde Daniil Medvedev donderdag in Rotterdam, waar maandag het ABN AMRO World Tennis Tournament is begonnen. De 23-jarige Rus, een van de voornaamste uitdagers van de absolute wereldtop, geldt deze week in Ahoy als titelfavoriet.

Liefst tachtig wedstrijden speelde Medvedev in 2019 en hij won er daarvan 59. Het resulteerde in vier titels, waarvan twee zelfs op mastersniveau. Op de US Open was de nummer 5 van de wereld dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar in de finale bleek Rafael Nadal in vijf sets te sterk.

Het was een sterk seizoen voor Medvedev, maar ondanks zijn indrukwekkende prestaties blijft het wachten op het einde van de hegemonie van Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer. "Zij zijn echt ongekend goed. Ik kan er niet bij hoe iemand zeventien of meer grandslamtitels kan winnen, terwijl wij al moeite hebben om überhaupt zeventien titels te pakken", aldus Medvedev, die een onorthodoxe manier van spelen heeft.

"Ik weet niet wie mij dit spelletje heeft aangeleerd; coaches in Rusland of ikzelf. Ik probeer altijd de beste slag te vinden. Als ik zie dat ik beter ben met links, dan zou ik zelfs overwegen linkshandig te worden."

Bullshit-Russian

Hoewel Medvedev, niet de meest geliefde speler onder collega's, nog relatief kort op de tour rondloopt heeft hij al de nodige akkefietjes gehad. Zo gooide hij in 2017 op Wimbledon muntjes in de richting van de umpire en raakte hij een jaar later in opspraak omdat hij in Miami in de clinch lag met Stefanos Tsitsipas, uitgerekend de speler die in Ahoy als tweede is geplaatst.

Tsitsipas had Medvedev uitgemaakt voor "bullshit-Russian" en er ontstond na afloop een woordenwisseling. "Anderen mogen bepalen wie daar gelijk had. Als je zo vaak tennist, dan gaat het er soms heftig aan toe. Zulke dingen kunnen gebeuren", was het enige dat de Rus er nu over losliet.

Favoriet

Op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar, de Australian Open, stelde Medvedev enigszins teleur met een vierde ronde. Vooruitblikkend naar de andere grote toernooien verwacht hij weer een zege van Nadal op Roland Garros. "Zo niet, dan is dat echt een sensatie. En op Wimbledon en de US Open is Djokovic de favoriet. Ik hoop weer een finale te bereiken en die dit keer te winnen, maar de grand slams zijn nog ver weg."

Medvedev neemt het dinsdag of woensdag op tegen de Canadees Vasek Pospisil, die vorige week in Montpellier finalist was. "Fysiek voel ik me goed en dat is vorig jaar weleens anders geweest."

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

3 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

5 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

6 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

7 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

7 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

11 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

12 uur geleden