Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev voorkomt op US Open 21e grandslamtitel Djokovic

Medvedev voorkomt op US Open 21e grandslamtitel Djokovic

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft Novak Djokovic op de US Open van zijn 21e grandslamtitel afgehouden. De Russische nummer 2 van de wereld versloeg de favoriet in de finale met 6-4 6-4 6-4 en won voor het eerst in zijn loopbaan een grandslamtoernooi.

Djokovic (34), die dit jaar nog ongeslagen was op de vier grand slams, zou bij een eindzege in New York zijn rivalen Rafael Nadal en Roger Federer zijn gepasseerd. Alle drie de tennissers blijven nu op 20 grandslamtitels staan.

In de eerste set verloor Djokovic direct zijn servicegame en het bleek de opmaat van een partij waarin hij geen moment de controle had. Medvedev behield zijn voorsprong zonder al te veel moeite en benutte bij 5-4 zijn eerste setpunt.

In de tweede set leek Djokovic zich even te herpakken. Bij een 2-1-voorsprong had hij een breakpoint, maar plots klonk er muziek in het Arthur Ashe Stadium. Het punt moest opnieuw gespeeld worden en Djokovic kon de servicegame van zijn sterk serverende opponent niet winnen. Uit frustratie sloeg hij tijdens de game een racket aan gruzelementen.

Op 5-4 maakte Medvedev de set opnieuw af, ditmaal op zijn derde setpunt. Djokovic miste een ogenschijnlijk simpele bal met zijn backhand na een mislukt dropshot van de Rus.

Djokovic was zichtbaar aangeslagen en wist ook in de derde set geen antwoord te vinden op de goede services en de ijzersterke groundstrokes van Medvedev, die nauwelijks op een fout te betrappen viel. Djokovic werd veelvuldig afgetroefd op vastheid, hetgeen hem zelden overkomt.

Medvedev liep uit naar een 5-2-voorsprong en hij kreeg op eigen service zijn eerste wedstrijdpunt. Hij sloeg echter twee dubbele fouten op rij en volgde die op met een misser met zijn forehand. Twee games later verzilverde Medvedev, die rustig bleef ondanks de luide aanmoedigingen voor Djokovic, na 2 uur en 16 minuten zijn derde wedstrijdpunt wel.

De 25-jarige Medvedev stond voor de derde keer in een finale op een grand slam. Twee jaar geleden verloor hij op de US Open in de eindstrijd van Rafael Nadal, begin dit jaar bleek Djokovic nog veel te sterk in de finale van de Australian Open.

In het hele toernooi verloor Medvedev slechts één set. Alleen de Nederlander Botic van de Zandschulp wist in de kwartfinales een set van hem te winnen.

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

4 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

6 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

16 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

18 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden