Medvedev verslaat Tsitsipas tussen buien door en bereikt finale
ROME (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich in Rome voor het eerst geplaatst voor de finale van een masterstoernooi op gravel. De nummer 3 van de wereld was in de Italiaanse hoofdstad met 7-5 7-5 te sterk voor de Griek Stefanos Tsitsipas, die twee plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
De finale werd twee keer onderbroken vanwege de regen in Rome. Het was enige tijd twijfelachtig of de halve finale wel op zaterdag voltooid kon worden, maar rond 21.30 uur was de baan toch bespeelbaar.
Na de tweede onderbreking, bij 5-4 in de eerste set, oogde Tsitsipas enige tijd niet geconcentreerd. Bij 5-5 stond hij na een 40-0-voorsprong alsnog zijn servicegame af en Medvedev haalde de set binnen. De Rus nam in de tweede set een break voorsprong en Tsitsipas oogde geïrriteerd. Desniettemin wist hij zich met de steun van het publiek terug in de wedstrijd te knokken. Ook bij 5-5 in de tweede set werd hij gebroken en Medvedev maakte het overtuigend af met een aantal dropshots in de laatste game.
Roland Garros
Zondag neemt Medvedev het op tegen de Deen Holger Rune, die zaterdagmiddag Casper Ruud uit Noorwegen in drie sets versloeg: 6-7 (2) 6-4 6-2.
De 27-jarige Medvedev heeft al vijf masterstoernooien gewonnen, maar die werden allemaal op hardcourt gespeeld. De Rus presteerde de afgelopen jaren beduidend minder op gravel en wist pas bij zijn vijfde deelname op Roland Garros een wedstrijd te winnen.
Roland Garros begint op zondag 28 mei.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden