Medvedev verslaat Tsitsipas tussen buien door en bereikt finale
ROME (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich in Rome voor het eerst geplaatst voor de finale van een masterstoernooi op gravel. De nummer 3 van de wereld was in de Italiaanse hoofdstad met 7-5 7-5 te sterk voor de Griek Stefanos Tsitsipas, die twee plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
De finale werd twee keer onderbroken vanwege de regen in Rome. Het was enige tijd twijfelachtig of de halve finale wel op zaterdag voltooid kon worden, maar rond 21.30 uur was de baan toch bespeelbaar.
Na de tweede onderbreking, bij 5-4 in de eerste set, oogde Tsitsipas enige tijd niet geconcentreerd. Bij 5-5 stond hij na een 40-0-voorsprong alsnog zijn servicegame af en Medvedev haalde de set binnen. De Rus nam in de tweede set een break voorsprong en Tsitsipas oogde geïrriteerd. Desniettemin wist hij zich met de steun van het publiek terug in de wedstrijd te knokken. Ook bij 5-5 in de tweede set werd hij gebroken en Medvedev maakte het overtuigend af met een aantal dropshots in de laatste game.
Roland Garros
Zondag neemt Medvedev het op tegen de Deen Holger Rune, die zaterdagmiddag Casper Ruud uit Noorwegen in drie sets versloeg: 6-7 (2) 6-4 6-2.
De 27-jarige Medvedev heeft al vijf masterstoernooien gewonnen, maar die werden allemaal op hardcourt gespeeld. De Rus presteerde de afgelopen jaren beduidend minder op gravel en wist pas bij zijn vijfde deelname op Roland Garros een wedstrijd te winnen.
Roland Garros begint op zondag 28 mei.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
19 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
22 uur geleden