Medvedev verslaat Tsitsipas tussen buien door en bereikt finale
ROME (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich in Rome voor het eerst geplaatst voor de finale van een masterstoernooi op gravel. De nummer 3 van de wereld was in de Italiaanse hoofdstad met 7-5 7-5 te sterk voor de Griek Stefanos Tsitsipas, die twee plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
De finale werd twee keer onderbroken vanwege de regen in Rome. Het was enige tijd twijfelachtig of de halve finale wel op zaterdag voltooid kon worden, maar rond 21.30 uur was de baan toch bespeelbaar.
Na de tweede onderbreking, bij 5-4 in de eerste set, oogde Tsitsipas enige tijd niet geconcentreerd. Bij 5-5 stond hij na een 40-0-voorsprong alsnog zijn servicegame af en Medvedev haalde de set binnen. De Rus nam in de tweede set een break voorsprong en Tsitsipas oogde geïrriteerd. Desniettemin wist hij zich met de steun van het publiek terug in de wedstrijd te knokken. Ook bij 5-5 in de tweede set werd hij gebroken en Medvedev maakte het overtuigend af met een aantal dropshots in de laatste game.
Roland Garros
Zondag neemt Medvedev het op tegen de Deen Holger Rune, die zaterdagmiddag Casper Ruud uit Noorwegen in drie sets versloeg: 6-7 (2) 6-4 6-2.
De 27-jarige Medvedev heeft al vijf masterstoernooien gewonnen, maar die werden allemaal op hardcourt gespeeld. De Rus presteerde de afgelopen jaren beduidend minder op gravel en wist pas bij zijn vijfde deelname op Roland Garros een wedstrijd te winnen.
Roland Garros begint op zondag 28 mei.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
22 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden