Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft op de Australian Open de kraker tegen de Australische tennisser Nick Kyrgios in vier sets gewonnen. Het werd in 2 uur en 58 minuten 7-6 (1) 6-4 4-6 6-2 voor de Russische nummer 2 van de wereld, die het in de derde ronde gaat opnemen tegen Botic van de Zandschulp.
De eerste set, waarin Kyrgios een vroege achterstand ongedaan maakte, duurde langer dan een uur. In de tiebreak was Kyrgios te slordig en de set eindigde in een anticlimax. Ook de tweede set ging naar Medvedev, waarna Kyrgios zich met de steun van het publiek terugknokte in het duel. Hij plaatste op 3-3 een break en haalde de set binnen.
In de vierde set herpakte Medvedev zich. Kyrgios kon zijn hoge niveau niet vasthouden, tot zijn eigen frustratie. Hij sloeg bij 5-2 een racket aan diggelen en kreeg een strafpunt. De game erna moest hij op 0-15 beginnen en hij werd opnieuw gebroken.
Fluitconcert
"Ik kwam om deze wedstrijd te winnen en ben blij dat dat is gelukt", zei Medvedev, die mikt op zijn tweede grandslamtitel. "Het spel is er klaar voor, maar je hebt te maken met lastige tegenstanders. Hopelijk is het genoeg om iets groots te doen." Medvedev zocht in het interview op de baan de confrontatie met de Australische fans, omdat hij vond dat hij werd gehinderd tussen zijn services door. Een fluitconcert viel hem ten deel.
Medvedev gaat het nu opnemen tegen Van de Zandschulp, die zich eerder op donderdag verzekerde van een langer verblijf in Melbourne. De Nederlander zag de Fransman Richard Gasquet opgeven in de derde set.
Speelschema
Van de Zandschulp en Medvedev troffen elkaar in september van vorig jaar in de kwartfinales van de US Open. De Rus won dat duel in vier sets en schreef daarna ook het grandslamtoernooi op zijn naam.
Van de Zandschulp - Medvedev wordt zaterdag gespeeld. Het speelschema voor die dag wordt pas vrijdagmiddag bekendgemaakt.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
2 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
6 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
20 uur geleden