Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft op de Australian Open de kraker tegen de Australische tennisser Nick Kyrgios in vier sets gewonnen. Het werd in 2 uur en 58 minuten 7-6 (1) 6-4 4-6 6-2 voor de Russische nummer 2 van de wereld, die het in de derde ronde gaat opnemen tegen Botic van de Zandschulp.
De eerste set, waarin Kyrgios een vroege achterstand ongedaan maakte, duurde langer dan een uur. In de tiebreak was Kyrgios te slordig en de set eindigde in een anticlimax. Ook de tweede set ging naar Medvedev, waarna Kyrgios zich met de steun van het publiek terugknokte in het duel. Hij plaatste op 3-3 een break en haalde de set binnen.
In de vierde set herpakte Medvedev zich. Kyrgios kon zijn hoge niveau niet vasthouden, tot zijn eigen frustratie. Hij sloeg bij 5-2 een racket aan diggelen en kreeg een strafpunt. De game erna moest hij op 0-15 beginnen en hij werd opnieuw gebroken.
Fluitconcert
"Ik kwam om deze wedstrijd te winnen en ben blij dat dat is gelukt", zei Medvedev, die mikt op zijn tweede grandslamtitel. "Het spel is er klaar voor, maar je hebt te maken met lastige tegenstanders. Hopelijk is het genoeg om iets groots te doen." Medvedev zocht in het interview op de baan de confrontatie met de Australische fans, omdat hij vond dat hij werd gehinderd tussen zijn services door. Een fluitconcert viel hem ten deel.
Medvedev gaat het nu opnemen tegen Van de Zandschulp, die zich eerder op donderdag verzekerde van een langer verblijf in Melbourne. De Nederlander zag de Fransman Richard Gasquet opgeven in de derde set.
Speelschema
Van de Zandschulp en Medvedev troffen elkaar in september van vorig jaar in de kwartfinales van de US Open. De Rus won dat duel in vier sets en schreef daarna ook het grandslamtoernooi op zijn naam.
Van de Zandschulp - Medvedev wordt zaterdag gespeeld. Het speelschema voor die dag wordt pas vrijdagmiddag bekendgemaakt.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
14 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
19 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden