Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp

Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp

MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft op de Australian Open de kraker tegen de Australische tennisser Nick Kyrgios in vier sets gewonnen. Het werd in 2 uur en 58 minuten 7-6 (1) 6-4 4-6 6-2 voor de Russische nummer 2 van de wereld, die het in de derde ronde gaat opnemen tegen Botic van de Zandschulp.

De eerste set, waarin Kyrgios een vroege achterstand ongedaan maakte, duurde langer dan een uur. In de tiebreak was Kyrgios te slordig en de set eindigde in een anticlimax. Ook de tweede set ging naar Medvedev, waarna Kyrgios zich met de steun van het publiek terugknokte in het duel. Hij plaatste op 3-3 een break en haalde de set binnen.

In de vierde set herpakte Medvedev zich. Kyrgios kon zijn hoge niveau niet vasthouden, tot zijn eigen frustratie. Hij sloeg bij 5-2 een racket aan diggelen en kreeg een strafpunt. De game erna moest hij op 0-15 beginnen en hij werd opnieuw gebroken.

Fluitconcert

"Ik kwam om deze wedstrijd te winnen en ben blij dat dat is gelukt", zei Medvedev, die mikt op zijn tweede grandslamtitel. "Het spel is er klaar voor, maar je hebt te maken met lastige tegenstanders. Hopelijk is het genoeg om iets groots te doen." Medvedev zocht in het interview op de baan de confrontatie met de Australische fans, omdat hij vond dat hij werd gehinderd tussen zijn services door. Een fluitconcert viel hem ten deel.

Medvedev gaat het nu opnemen tegen Van de Zandschulp, die zich eerder op donderdag verzekerde van een langer verblijf in Melbourne. De Nederlander zag de Fransman Richard Gasquet opgeven in de derde set.

Speelschema

Van de Zandschulp en Medvedev troffen elkaar in september van vorig jaar in de kwartfinales van de US Open. De Rus won dat duel in vier sets en schreef daarna ook het grandslamtoernooi op zijn naam.

Van de Zandschulp - Medvedev wordt zaterdag gespeeld. Het speelschema voor die dag wordt pas vrijdagmiddag bekendgemaakt.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

11 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

12 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

13 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

14 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

15 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

15 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden