Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp

Medvedev verslaat Kyrgios en is tegenstander Van de Zandschulp

MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft op de Australian Open de kraker tegen de Australische tennisser Nick Kyrgios in vier sets gewonnen. Het werd in 2 uur en 58 minuten 7-6 (1) 6-4 4-6 6-2 voor de Russische nummer 2 van de wereld, die het in de derde ronde gaat opnemen tegen Botic van de Zandschulp.

De eerste set, waarin Kyrgios een vroege achterstand ongedaan maakte, duurde langer dan een uur. In de tiebreak was Kyrgios te slordig en de set eindigde in een anticlimax. Ook de tweede set ging naar Medvedev, waarna Kyrgios zich met de steun van het publiek terugknokte in het duel. Hij plaatste op 3-3 een break en haalde de set binnen.

In de vierde set herpakte Medvedev zich. Kyrgios kon zijn hoge niveau niet vasthouden, tot zijn eigen frustratie. Hij sloeg bij 5-2 een racket aan diggelen en kreeg een strafpunt. De game erna moest hij op 0-15 beginnen en hij werd opnieuw gebroken.

Fluitconcert

"Ik kwam om deze wedstrijd te winnen en ben blij dat dat is gelukt", zei Medvedev, die mikt op zijn tweede grandslamtitel. "Het spel is er klaar voor, maar je hebt te maken met lastige tegenstanders. Hopelijk is het genoeg om iets groots te doen." Medvedev zocht in het interview op de baan de confrontatie met de Australische fans, omdat hij vond dat hij werd gehinderd tussen zijn services door. Een fluitconcert viel hem ten deel.

Medvedev gaat het nu opnemen tegen Van de Zandschulp, die zich eerder op donderdag verzekerde van een langer verblijf in Melbourne. De Nederlander zag de Fransman Richard Gasquet opgeven in de derde set.

Speelschema

Van de Zandschulp en Medvedev troffen elkaar in september van vorig jaar in de kwartfinales van de US Open. De Rus won dat duel in vier sets en schreef daarna ook het grandslamtoernooi op zijn naam.

Van de Zandschulp - Medvedev wordt zaterdag gespeeld. Het speelschema voor die dag wordt pas vrijdagmiddag bekendgemaakt.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

5 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

16 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden