Medvedev verliest op ATP Cup eerste wedstrijd van het tennisjaar
SYDNEY (ANP) - Daniil Medvedev heeft zijn eerste tenniswedstrijd van 2022 verloren. De Russische nummer 2 van de wereld werd op de ATP Cup in Sydney verrast door de Fransman Ugo Humbert. Het werd 6-7 (5) 7-5 7-6 (2) voor de mondiale nummer 35.
Medvedev stond na winst van de eerste set in de tweede set met 3-0 voor. Ook in de beslissende set gaf hij een break voorsprong uit handen. Na 2 uur en 56 minuten benutte Humbert zijn tweede wedstrijdpunt.
Vorig jaar wist Medvedev de ATP Cup te winnen met Rusland. Titelprolongatie is nog altijd mogelijk, want Rusland wist Frankrijk wel te verslaan. De Rus Roman Safioellin wist het andere enkelspel ten koste van Arthur Rinderknech wel te winnen en samen met Medvedev won Safioellin ook het dubbelspel.
De 25-jarige Medvedev sloot het seizoen 2021 af met winst van de Daviscup. Hij kende daardoor een off-season van slechts een maand. De Australian Open begint op maandag 17 januari. Vorig jaar haalde Medvedev de finale.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
18 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
17 uur geleden