Medvedev verliest op ATP Cup eerste wedstrijd van het tennisjaar
SYDNEY (ANP) - Daniil Medvedev heeft zijn eerste tenniswedstrijd van 2022 verloren. De Russische nummer 2 van de wereld werd op de ATP Cup in Sydney verrast door de Fransman Ugo Humbert. Het werd 6-7 (5) 7-5 7-6 (2) voor de mondiale nummer 35.
Medvedev stond na winst van de eerste set in de tweede set met 3-0 voor. Ook in de beslissende set gaf hij een break voorsprong uit handen. Na 2 uur en 56 minuten benutte Humbert zijn tweede wedstrijdpunt.
Vorig jaar wist Medvedev de ATP Cup te winnen met Rusland. Titelprolongatie is nog altijd mogelijk, want Rusland wist Frankrijk wel te verslaan. De Rus Roman Safioellin wist het andere enkelspel ten koste van Arthur Rinderknech wel te winnen en samen met Medvedev won Safioellin ook het dubbelspel.
De 25-jarige Medvedev sloot het seizoen 2021 af met winst van de Daviscup. Hij kende daardoor een off-season van slechts een maand. De Australian Open begint op maandag 17 januari. Vorig jaar haalde Medvedev de finale.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
15 uur geleden