Medvedev ten koste van Tsitsipas naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van de Griek Stefanos Tsitsipas geplaatst voor de finale van de Australian Open. Het werd 6-4 6-2 7-5 voor de Russische nummer 4 van de wereld.
Medvedev had het alleen in de derde set moeilijk met de mondiale nummer 6. Hij gaf een break voorsprong uit handen en keek bij een 5-4-achterstand op eigen opslag tegen een 0-30-achterstand aan. De Rus serveerde zich uit de problemen, plaatste een game later met een geweldige backhandpassing opnieuw een break en maakte het bij 6-5 af op zijn eerste wedstrijdpunt.
"Ik werd toch een beetje angstig in de derde set, want het is toch een halve finale van een grand slam. Ik ben ook geen Roger of Novak", doelde Medvedev op de ervaren Federer en Djokovic. "Wat ik doe als ik angstig ben? Lastig, ik probeer dan gewoon aces en winners te slaan en dat is gelukt."
Djokovic
Voor Medvedev was het al zijn vijfde wedstrijd van het toernooi waarin hij geen setverlies leed. Alleen in de derde ronde verloor hij tegen Filip Krajinovic, de bedwinger van Robin Haase, twee sets.
Medvedev neemt het zondag in de eindstrijd op tegen titelhouder Novak Djokovic, die donderdag al de Rus Aslan Karatsev kansloos liet. Djokovic heeft het toernooi al acht keer gewonnen.
Nog geen grandslamtitel
De 25-jarige Medvedev, die al twintig partijen op rij heeft gewonnen, wacht nog op zijn eerste grandslamtitel. In 2019 stond hij in de finale van de US Open, waarin hij in vijf sets verloor van Rafael Nadal.
Volgende maand is Medvedev ook van de partij op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
1 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
1 dag geleden