Medvedev ten koste van Tsitsipas naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van de Griek Stefanos Tsitsipas geplaatst voor de finale van de Australian Open. Het werd 6-4 6-2 7-5 voor de Russische nummer 4 van de wereld.
Medvedev had het alleen in de derde set moeilijk met de mondiale nummer 6. Hij gaf een break voorsprong uit handen en keek bij een 5-4-achterstand op eigen opslag tegen een 0-30-achterstand aan. De Rus serveerde zich uit de problemen, plaatste een game later met een geweldige backhandpassing opnieuw een break en maakte het bij 6-5 af op zijn eerste wedstrijdpunt.
"Ik werd toch een beetje angstig in de derde set, want het is toch een halve finale van een grand slam. Ik ben ook geen Roger of Novak", doelde Medvedev op de ervaren Federer en Djokovic. "Wat ik doe als ik angstig ben? Lastig, ik probeer dan gewoon aces en winners te slaan en dat is gelukt."
Djokovic
Voor Medvedev was het al zijn vijfde wedstrijd van het toernooi waarin hij geen setverlies leed. Alleen in de derde ronde verloor hij tegen Filip Krajinovic, de bedwinger van Robin Haase, twee sets.
Medvedev neemt het zondag in de eindstrijd op tegen titelhouder Novak Djokovic, die donderdag al de Rus Aslan Karatsev kansloos liet. Djokovic heeft het toernooi al acht keer gewonnen.
Nog geen grandslamtitel
De 25-jarige Medvedev, die al twintig partijen op rij heeft gewonnen, wacht nog op zijn eerste grandslamtitel. In 2019 stond hij in de finale van de US Open, waarin hij in vijf sets verloor van Rafael Nadal.
Volgende maand is Medvedev ook van de partij op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
6 uur geleden