Medvedev ten koste van Tsitsipas naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van de Griek Stefanos Tsitsipas geplaatst voor de finale van de Australian Open. Het werd 6-4 6-2 7-5 voor de Russische nummer 4 van de wereld.
Medvedev had het alleen in de derde set moeilijk met de mondiale nummer 6. Hij gaf een break voorsprong uit handen en keek bij een 5-4-achterstand op eigen opslag tegen een 0-30-achterstand aan. De Rus serveerde zich uit de problemen, plaatste een game later met een geweldige backhandpassing opnieuw een break en maakte het bij 6-5 af op zijn eerste wedstrijdpunt.
"Ik werd toch een beetje angstig in de derde set, want het is toch een halve finale van een grand slam. Ik ben ook geen Roger of Novak", doelde Medvedev op de ervaren Federer en Djokovic. "Wat ik doe als ik angstig ben? Lastig, ik probeer dan gewoon aces en winners te slaan en dat is gelukt."
Djokovic
Voor Medvedev was het al zijn vijfde wedstrijd van het toernooi waarin hij geen setverlies leed. Alleen in de derde ronde verloor hij tegen Filip Krajinovic, de bedwinger van Robin Haase, twee sets.
Medvedev neemt het zondag in de eindstrijd op tegen titelhouder Novak Djokovic, die donderdag al de Rus Aslan Karatsev kansloos liet. Djokovic heeft het toernooi al acht keer gewonnen.
Nog geen grandslamtitel
De 25-jarige Medvedev, die al twintig partijen op rij heeft gewonnen, wacht nog op zijn eerste grandslamtitel. In 2019 stond hij in de finale van de US Open, waarin hij in vijf sets verloor van Rafael Nadal.
Volgende maand is Medvedev ook van de partij op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Meer uit Sport
ARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
1 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
7 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
7 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
1 dag geleden