Medvedev ten koste van Tsitsipas naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van de Griek Stefanos Tsitsipas geplaatst voor de finale van de Australian Open. Het werd 6-4 6-2 7-5 voor de Russische nummer 4 van de wereld.
Medvedev had het alleen in de derde set moeilijk met de mondiale nummer 6. Hij gaf een break voorsprong uit handen en keek bij een 5-4-achterstand op eigen opslag tegen een 0-30-achterstand aan. De Rus serveerde zich uit de problemen, plaatste een game later met een geweldige backhandpassing opnieuw een break en maakte het bij 6-5 af op zijn eerste wedstrijdpunt.
"Ik werd toch een beetje angstig in de derde set, want het is toch een halve finale van een grand slam. Ik ben ook geen Roger of Novak", doelde Medvedev op de ervaren Federer en Djokovic. "Wat ik doe als ik angstig ben? Lastig, ik probeer dan gewoon aces en winners te slaan en dat is gelukt."
Djokovic
Voor Medvedev was het al zijn vijfde wedstrijd van het toernooi waarin hij geen setverlies leed. Alleen in de derde ronde verloor hij tegen Filip Krajinovic, de bedwinger van Robin Haase, twee sets.
Medvedev neemt het zondag in de eindstrijd op tegen titelhouder Novak Djokovic, die donderdag al de Rus Aslan Karatsev kansloos liet. Djokovic heeft het toernooi al acht keer gewonnen.
Nog geen grandslamtitel
De 25-jarige Medvedev, die al twintig partijen op rij heeft gewonnen, wacht nog op zijn eerste grandslamtitel. In 2019 stond hij in de finale van de US Open, waarin hij in vijf sets verloor van Rafael Nadal.
Volgende maand is Medvedev ook van de partij op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
10 minuten geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
20 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
22 uur geleden