
Medvedev ten koste van Ruud opnieuw naar eindstrijd ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft zich net als vorig jaar verzekerd van een plek in de eindstrijd van de ATP Finals. De titelhouder uit Rusland was in Turijn bij de laatste vier de Noor Casper Ruud met 6-4 6-2 de baas. Medvedev maakte het na 80 minuten op zijn eerste matchpoint af met een succesvolle service-volley-actie.
Medvedev kwam in de tweede set op een 5-2-voorsprong, omdat Ruud de rally op breakpoint beëindigde omdat hij dacht dat de bal van Medvedev uit was. De lijnrechter had het echter bij het rechte eind, waardoor Medvedev automatisch het punt kreeg en de break een feit was. In de daaropvolgende game, de laatste van de wedstrijd, won Medvedev na 0-30 vier punten op een rij.
Medvedev stond debutant Ruud geen enkel breakpoint toe en verloor op zijn eerste opslag slechts vijf punten.
Ongeslagen
De 25-jarige Medvedev, de nummer 2 van de wereld, neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Novak Djokovic en Alexander Zverev (21.00 uur). Medvedev, al negen duels op rij ongeslagen op de ATP Finals, kan het toernooi winnen zonder een nederlaag te lijden. Dat zou hem een flinke bonus opleveren, die ook nog naar Djokovic kan gaan.
"Ik denk dat alle wedstrijden van een hoog niveau waren tegen verschillende tegenstanders met afwisselende stijlen", aldus Medvedev. "Ik heb alle wedstrijden kunnen winnen. Het was tegen Ruud geen gemakkelijke wedstrijd, maar als je in de finale staat, mag je niet klagen. Ik kijk gewoon uit naar zondag en hopelijk kan ik mijn beste wedstrijd spelen."
Vorig jaar schreef Medvedev de ATP Finals op zijn naam door in de finale de Oostenrijker Dominic Thiem in drie sets te verslaan. Thiem ontbreekt dit jaar in Italië. Vorig jaar vond het eindejaarstoernooi nog plaats in Londen.
Meer uit Sport
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
4 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Duitser was in drie sets te sterk voor de Chileen Alejandro Tabilo: 6-2 7-6 (4) 6-4.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voormalig winnares Coco Gauff heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse rekende na bijna drie uur in drie sets af met de Australische Ajla Tomljanovic: 6-4 6-7 (2) 7-5.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
22 uur geleden