Medvedev ten koste van Ruud opnieuw naar eindstrijd ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft zich net als vorig jaar verzekerd van een plek in de eindstrijd van de ATP Finals. De titelhouder uit Rusland was in Turijn bij de laatste vier de Noor Casper Ruud met 6-4 6-2 de baas. Medvedev maakte het na 80 minuten op zijn eerste matchpoint af met een succesvolle service-volley-actie.
Medvedev kwam in de tweede set op een 5-2-voorsprong, omdat Ruud de rally op breakpoint beëindigde omdat hij dacht dat de bal van Medvedev uit was. De lijnrechter had het echter bij het rechte eind, waardoor Medvedev automatisch het punt kreeg en de break een feit was. In de daaropvolgende game, de laatste van de wedstrijd, won Medvedev na 0-30 vier punten op een rij.
Medvedev stond debutant Ruud geen enkel breakpoint toe en verloor op zijn eerste opslag slechts vijf punten.
Ongeslagen
De 25-jarige Medvedev, de nummer 2 van de wereld, neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Novak Djokovic en Alexander Zverev (21.00 uur). Medvedev, al negen duels op rij ongeslagen op de ATP Finals, kan het toernooi winnen zonder een nederlaag te lijden. Dat zou hem een flinke bonus opleveren, die ook nog naar Djokovic kan gaan.
"Ik denk dat alle wedstrijden van een hoog niveau waren tegen verschillende tegenstanders met afwisselende stijlen", aldus Medvedev. "Ik heb alle wedstrijden kunnen winnen. Het was tegen Ruud geen gemakkelijke wedstrijd, maar als je in de finale staat, mag je niet klagen. Ik kijk gewoon uit naar zondag en hopelijk kan ik mijn beste wedstrijd spelen."
Vorig jaar schreef Medvedev de ATP Finals op zijn naam door in de finale de Oostenrijker Dominic Thiem in drie sets te verslaan. Thiem ontbreekt dit jaar in Italië. Vorig jaar vond het eindejaarstoernooi nog plaats in Londen.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
36 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
5 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
22 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden