Medvedev ten koste van Ruud opnieuw naar eindstrijd ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft zich net als vorig jaar verzekerd van een plek in de eindstrijd van de ATP Finals. De titelhouder uit Rusland was in Turijn bij de laatste vier de Noor Casper Ruud met 6-4 6-2 de baas. Medvedev maakte het na 80 minuten op zijn eerste matchpoint af met een succesvolle service-volley-actie.
Medvedev kwam in de tweede set op een 5-2-voorsprong, omdat Ruud de rally op breakpoint beëindigde omdat hij dacht dat de bal van Medvedev uit was. De lijnrechter had het echter bij het rechte eind, waardoor Medvedev automatisch het punt kreeg en de break een feit was. In de daaropvolgende game, de laatste van de wedstrijd, won Medvedev na 0-30 vier punten op een rij.
Medvedev stond debutant Ruud geen enkel breakpoint toe en verloor op zijn eerste opslag slechts vijf punten.
Ongeslagen
De 25-jarige Medvedev, de nummer 2 van de wereld, neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Novak Djokovic en Alexander Zverev (21.00 uur). Medvedev, al negen duels op rij ongeslagen op de ATP Finals, kan het toernooi winnen zonder een nederlaag te lijden. Dat zou hem een flinke bonus opleveren, die ook nog naar Djokovic kan gaan.
"Ik denk dat alle wedstrijden van een hoog niveau waren tegen verschillende tegenstanders met afwisselende stijlen", aldus Medvedev. "Ik heb alle wedstrijden kunnen winnen. Het was tegen Ruud geen gemakkelijke wedstrijd, maar als je in de finale staat, mag je niet klagen. Ik kijk gewoon uit naar zondag en hopelijk kan ik mijn beste wedstrijd spelen."
Vorig jaar schreef Medvedev de ATP Finals op zijn naam door in de finale de Oostenrijker Dominic Thiem in drie sets te verslaan. Thiem ontbreekt dit jaar in Italië. Vorig jaar vond het eindejaarstoernooi nog plaats in Londen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
4 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
15 uur geleden