Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev ten koste van Roeblev naar laatste vier in Melbourne

Medvedev ten koste van Roeblev naar laatste vier in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van zijn landgenoot Andrej Roeblev geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In een eenzijdige partij werd het 7-5 6-3 6-2 voor de nummer 4 van de wereld.

Roeblev liet halverwege de tweede set drie breakpoints onbenut en stond daarna direct zijn eigen opslaggame af. In het restant kwam de moegestreden mondiale nummer 8 er niet meer aan te pas. Na iets meer dan twee uur maakte Medvedev het af op zijn eerste wedstrijdpunt.

Direct na het wedstrijdpunt liet Medvedev zich behandelen aan kramp. Ook Roeblev maakte in de slotfase geen frisse indruk, wat het niveau van de wedstrijd niet ten goede kwam.

Nadal of Tsitsipas

"Ik ken hem al lang dus ik weet hoe ik zijn harde slagen moet neutraliseren", zei Medvedev over zijn landgenoot. "Ik ben erg blij hem in drie sets en zonder tiebreak te verslaan." Eind vorig jaar verloor Medvedev in de kwartfinales van de US Open ook geen set tegen Roeblev.

Om de finale te bereiken, moet Medvedev zien af te rekenen met Rafael Nadal of Stefanos Tsitsipas. Medvedev: "Ik ga straks lekker roomservice bestellen en televisie kijken. Wie het ook is, het wordt sowieso zwaar."

Medvedev was op de Australian Open nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

15 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

17 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

17 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

17 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

18 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

19 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

22 uur geleden