Medvedev ten koste van Roeblev naar laatste vier in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich ten koste van zijn landgenoot Andrej Roeblev geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In een eenzijdige partij werd het 7-5 6-3 6-2 voor de nummer 4 van de wereld.
Roeblev liet halverwege de tweede set drie breakpoints onbenut en stond daarna direct zijn eigen opslaggame af. In het restant kwam de moegestreden mondiale nummer 8 er niet meer aan te pas. Na iets meer dan twee uur maakte Medvedev het af op zijn eerste wedstrijdpunt.
Direct na het wedstrijdpunt liet Medvedev zich behandelen aan kramp. Ook Roeblev maakte in de slotfase geen frisse indruk, wat het niveau van de wedstrijd niet ten goede kwam.
Nadal of Tsitsipas
"Ik ken hem al lang dus ik weet hoe ik zijn harde slagen moet neutraliseren", zei Medvedev over zijn landgenoot. "Ik ben erg blij hem in drie sets en zonder tiebreak te verslaan." Eind vorig jaar verloor Medvedev in de kwartfinales van de US Open ook geen set tegen Roeblev.
Om de finale te bereiken, moet Medvedev zien af te rekenen met Rafael Nadal of Stefanos Tsitsipas. Medvedev: "Ik ga straks lekker roomservice bestellen en televisie kijken. Wie het ook is, het wordt sowieso zwaar."
Medvedev was op de Australian Open nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
10 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
13 uur geleden