Medvedev stoot door naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Danill Medvedev heeft de kwartfinales bereikt van de Australian Open. De als derde geplaatste Rus rekende in de vierde ronde in vier sets af met de Portugees Nuno Borges. De setstanden waren 6-3 7-6 (4) 5-7 6-1.
Medvedev leunde sterk op zijn service - hij sloeg dertien aces - en profiteerde van de vele foutslagen van zijn tegenstander. Medvedev wist de 26-jarige Portugees zes keer te breken in de partij die ruim drie uur duurde.
Medvedev stond in 2021 en 2022 al eens in de finale van het grandslamtoernooi in Melbourne. De winnaar van de US Open in 2021 kwam vorig jaar niet verder dan de derde ronde.
De 27-jarige Rus stuit in de kwartfinales op de Pool Hubert Hurkacz. De als negende geplaatste Hurkacz won in de vierde ronde in drie sets van de Fransman Arthur Cazaux: 7-6 (6) 7-6 (3) 6-4. Cazaux, die in Melbourne meedoet op een wildcard, was in de derde ronde nog veel te sterk geweest voor Tallon Griekspoor.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden