Medvedev sluit vrede met Australische tennisfans
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev kwam na zijn overwinning op Botic van de Zandschulp in de derde ronde van de Australian Open terug op een eerdere sneer naar de Australische fans op de tribunes in Melbourne. De Russische tennisser had zich in zijn voorgaande partij tegen thuisspeler Nick Kyrgios gestoord aan sommige toeschouwers die hem soms uitjouwden tussen zijn eerste en tweede service. "Ik denk dat ze een laag IQ hebben", sprak hij donderdag verwijtend.
Na zijn zege op de Nederlander twee dagen later werd hij met applaus begeleid richting interviewer op de baan en gaf hij meteen uitleg. "Ik heb het over één ding wat me stoorde gehad. Verder snap ik heel goed dat ze voor Nick zijn. Ik ben niet gek", zei Medvedev, die vaker problemen had met vijandig publiek. "Ik heb niets tegen de sfeer hier. Ik kom juist graag naar Australië en over het algemeen heb ik de indruk dat de mensen hier ook mij aanmoedigen. Het voelt zelfs een beetje als een thuiswedstrijd."
Medvedev, vorig jaar verliezend finalist tegen Novak Djokovic, geldt vanwege de afwezigheid van de Serviër als favoriet voor de titel in Melbourne. Hij had eerder op de US Open in de kwartfinales gewonnen van Van de Zandschulp. "Naar mijn mening speelde hij nu beter. Maar misschien gold dat alleen niet voor zijn service, daar heb ik gebruik van gemaakt", vertelde Medvedev, die in de vierde ronde uitkomt tegen Maxime Cressy. De Amerikaan bereikte voor het eerst de laatste zestien op een grand slam.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
28 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
13 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden