Medvedev sluit vrede met Australische tennisfans
MELBOURNE (ANP) - Daniil Medvedev kwam na zijn overwinning op Botic van de Zandschulp in de derde ronde van de Australian Open terug op een eerdere sneer naar de Australische fans op de tribunes in Melbourne. De Russische tennisser had zich in zijn voorgaande partij tegen thuisspeler Nick Kyrgios gestoord aan sommige toeschouwers die hem soms uitjouwden tussen zijn eerste en tweede service. "Ik denk dat ze een laag IQ hebben", sprak hij donderdag verwijtend.
Na zijn zege op de Nederlander twee dagen later werd hij met applaus begeleid richting interviewer op de baan en gaf hij meteen uitleg. "Ik heb het over één ding wat me stoorde gehad. Verder snap ik heel goed dat ze voor Nick zijn. Ik ben niet gek", zei Medvedev, die vaker problemen had met vijandig publiek. "Ik heb niets tegen de sfeer hier. Ik kom juist graag naar Australië en over het algemeen heb ik de indruk dat de mensen hier ook mij aanmoedigen. Het voelt zelfs een beetje als een thuiswedstrijd."
Medvedev, vorig jaar verliezend finalist tegen Novak Djokovic, geldt vanwege de afwezigheid van de Serviër als favoriet voor de titel in Melbourne. Hij had eerder op de US Open in de kwartfinales gewonnen van Van de Zandschulp. "Naar mijn mening speelde hij nu beter. Maar misschien gold dat alleen niet voor zijn service, daar heb ik gebruik van gemaakt", vertelde Medvedev, die in de vierde ronde uitkomt tegen Maxime Cressy. De Amerikaan bereikte voor het eerst de laatste zestien op een grand slam.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
9 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geleden