Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev schakelt als eerste geplaatste Sinner uit op Wimbledon

Medvedev schakelt als eerste geplaatste Sinner uit op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft de als eerste geplaatste Jannik Sinner uitgeschakeld in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Rus won in vijf sets van de nummer 1 van de wereld: 6-7 (7) 6-4 7-6 (4) 2-6 6-3.

Voor Medvedev is het de tweede keer op rij dat hij de laatste vier haalt op het Londense grastoernooi. Vorig jaar verloor hij in de halve finale van de latere winnaar Carlos Alcaraz. Nu neemt de 28-jarige Rus het in de halve finale op tegen de winnaar van de partij tussen Alcaraz en de Amerikaan Tommy Paul.

Sinner werd vorig jaar in de halve finale uitgeschakeld door Novak Djokovic. De 22-jarige Italiaan blijft de nummer 1 van de wereldranglijst.

Voorsprong

Medvedev had van de elf onderlinge duels de eerste zes gewonnen. Sinds het najaar van 2023 heeft hij echter de daaropvolgende vijf partijen verloren, waarvan de finale van de Australian Open. De Italiaan won ook de eerste set door zijn tweede setpoint in de tiebreak te benutten. Medvedev pakte in de tweede set een vroege break en hield die voorsprong tegen een wat slordige Sinner ook moeiteloos vast. De Italiaan voelde zich ook niet helemaal goed en verliet kort de baan.

In de derde set leek de Rus na een vroege break ook op weg naar de setwinst, maar Sinner kwam terug en kreeg op 6-5 zelfs twee setpoints. Medvedev overleefde zijn opslagbeurt en sloeg vervolgens toe in de tiebreak, met 7-4. De Rus was daarna niet scherp in de relatief korte vierde set en leverde twee keer zijn opslagbeurt in.

'Zware wedstrijd'

Een vijfde set moest de beslissing brengen en daarin kreeg Sinner in zijn tweede servicegame drie breakpoints tegen. Medvedev benutte het derde en wist na een heel lange game zijn eigen opslagbeurt te behouden. Op 5-3 kreeg hij na vier uur drie matchpoints en sloeg meteen toe.

"Ik wist dat het een zware wedstrijd ging worden", zei Medvedev in het interview op de baan. "Hij voelde zich even niet goed, maar kwam terug en ging weer beter spelen. We hebben mooie punten gespeeld. Ik ben blij dat ik kon winnen."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff onderuit in eerste partij na winst Roland Garros

BERLIJN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft haar eerste partij na het winnen van Roland Garros verloren. De Amerikaanse nummer 2 van de wereld moest op het grastoernooi van Berlijn haar meerdere erkennen in de Chinese Wang Xinyu. Wang won in twee sets: 6-3 6-3.

40 minuten geleden
Gorter (18) debuteert in selectie waterpolosters richting WK

NIEUWEGEIN (ANP) - Pien Gorter is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenwaterpoloteam. De 18-jarige speelster van Het Ravijn gaat met Oranje mee naar een toernooi in Boedapest, waar de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voorbereidt op het WK in Singapore (11-23 juli).

2 uur geleden
Judoka Kamps mist bronzen plak op WK Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de WK in Boedapest in de klasse boven 78 kilogram. De Nederlandse was in de strijd om het eremetaal niet opgewassen tegen de Zuid-Koreaanse Lee Hyeonji. Kamps lag na twee minuten op haar rug na een heupzwaai en verloor op ippon.

2 uur geleden
Tweevoudig Wimbledonwinnares Kvitova kondigt afscheid aan

PRAAG (ANP) - De Tsjechische tennisster Petra Kvitova beëindigt na de US Open van dit jaar haar carrière. De tweevoudig winnares van Wimbledon heeft haar afscheid aangekondigd in een bericht op haar sociale media. "Het was geen eenvoudige beslissing, maar ik kondig mijn afscheid aan met een glimlach. Tennis heeft me alles gegeven wat ik heb begeerd", aldus de 35-jarige Kvitova.

3 uur geleden
Onley wint koninginnenrit Zwitserland, Vauquelin nieuwe leider

SANTA MARIA IN CALANCA (ANP) - De Brit Oscar Onley van de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL heeft de koninginnenrit in de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij kwam na een bergetappe met vier zware beklimmingen als eerste boven op de steile klim naar Santa Maria in Calanca.

3 uur geleden
Meerjarencontract teambaas Vowles bij Formule 1-team Williams

GROVE (ANP) - James Vowles heeft zijn toekomst aan het Formule 1-team Williams verbonden. De teambaas heeft een contract voor de lange termijn getekend, meldt Williams in een persbericht. Er staat geen jaartal bij.

4 uur geleden
Judoka Kamps verliest halve finale WK en strijdt verder om brons

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd de finale te bereiken van de WK in Boedapest. Ze verloor van de Japanse Mao Arai in de halve eindstrijd in de klasse boven 78 kilogram.

5 uur geleden