Medvedev rekent zichzelf niet tot titelkandidaten Roland Garros
GENÈVE (ANP) - Daniil Medvedev rekent zichzelf niet tot de titelkandidaten voor Roland Garros. De Russische nummer 2 van de wereld, die recent een kleine rugoperatie heeft ondergaan, verloor dinsdag in Genève zijn eerste partij op gravel van het jaar.
"Ik ben geen favoriet, maar ik wil wel goed spelen. Als ik mijn niveau weer kan vinden, kan ik gevaarlijk zijn. Voor mijn lichaam is het een gevaarlijke ondergrond en elk jaar heb ik problemen, waardoor ik niet 100 procent ben", zei Medvedev na zijn nederlaag tegen Richard Gasquet. De nummer 75 van de wereld won met 6-2 7-6 (5) op het voorbereidingstoernooi in Zwitserland.
"Ik speel niet mijn beste tennis op gravel, maar ik weet dat ik in staat ben om goede resultaten te boeken, zoals ik in het verleden heb gedaan. Maar daarvoor moet ik 'in the zone' zijn. Ik voel me niet zo zelfverzekerd op gravel als op andere ondergronden, daarom verloor ik met 7-5 in de tiebreak. Het is teleurstellend, maar ik heb in mijn carrière moeilijkere nederlagen geleden."
Parijs
Medvedev reist nu door naar Parijs, waar zondag het tweede grandslamtoernooi van het jaar begint. Op het eerste grandslamtoernooi van 2022, de Australian Open, haalde Medvedev de finale. Rafael Nadal bleek in vijf sets te sterk.
Vorig jaar haalde de 26-jarige Medvedev de kwartfinales op Roland Garros, zijn beste resultaat. Tot vorig jaar won hij nog nooit een wedstrijd in het hoofdtoernooi in Parijs.
Meer uit Sport
ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
2 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 dagen geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
2 dagen geleden