Medvedev pleit voor ingrijpende veranderingen tenniskalender
TURIJN (ANP/RTR) - De Russische nummer 4 van de wereld Daniil Medvedev pleit voor een grote aanpassing van de tenniskalender. Medvedev wil dat het seizoen meer gaat draaien om de grandslam- en masterstoernooien en dat kleinere toernooien aan het eind van het jaar worden gespeeld. "Als je goed genoeg bent, eindig je het seizoen in oktober. Als je nog meer punten of wedstrijden nodig hebt voor de Australian Open, kun je dat erna nog doen."
Het laatste masterstoernooi van dit seizoen, dat van Parijs, eindigde pas begin deze maand. Deze week strijden de beste acht tennissers van het jaar, onder wie Medvedev, in Turijn nog om de eindzege van de ATP Finals. In januari is de Australian Open dan weer het eerstvolgende grote toernooi.
"Ik denk dat er meer grotere, belangrijke toernooien zouden moeten zijn. Daar moet worden bepaald wat de top 10 van de wereldranglijst wordt, zoals op masterstoernooien. Daar zou het schema op de een of andere manier omheen moeten draaien, en dan kunnen de kleinere toernooien daarna plaatsvinden", zei Medvedev na zijn zege op de Australiƫr Alex de Minaur in Turijn.
Eerder klaagde viervoudig grandslamwinnaar Carlos Alcaraz al over de volle kalender, die volgens hem motivatieproblemen en blessures tot gevolg kan hebben.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
14 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
15 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
17 uur geleden