Medvedev pleit voor ingrijpende veranderingen tenniskalender
TURIJN (ANP/RTR) - De Russische nummer 4 van de wereld Daniil Medvedev pleit voor een grote aanpassing van de tenniskalender. Medvedev wil dat het seizoen meer gaat draaien om de grandslam- en masterstoernooien en dat kleinere toernooien aan het eind van het jaar worden gespeeld. "Als je goed genoeg bent, eindig je het seizoen in oktober. Als je nog meer punten of wedstrijden nodig hebt voor de Australian Open, kun je dat erna nog doen."
Het laatste masterstoernooi van dit seizoen, dat van Parijs, eindigde pas begin deze maand. Deze week strijden de beste acht tennissers van het jaar, onder wie Medvedev, in Turijn nog om de eindzege van de ATP Finals. In januari is de Australian Open dan weer het eerstvolgende grote toernooi.
"Ik denk dat er meer grotere, belangrijke toernooien zouden moeten zijn. Daar moet worden bepaald wat de top 10 van de wereldranglijst wordt, zoals op masterstoernooien. Daar zou het schema op de een of andere manier omheen moeten draaien, en dan kunnen de kleinere toernooien daarna plaatsvinden", zei Medvedev na zijn zege op de Australiër Alex de Minaur in Turijn.
Eerder klaagde viervoudig grandslamwinnaar Carlos Alcaraz al over de volle kalender, die volgens hem motivatieproblemen en blessures tot gevolg kan hebben.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
21 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
23 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
1 dag geleden