Medvedev pleit voor ingrijpende veranderingen tenniskalender
TURIJN (ANP/RTR) - De Russische nummer 4 van de wereld Daniil Medvedev pleit voor een grote aanpassing van de tenniskalender. Medvedev wil dat het seizoen meer gaat draaien om de grandslam- en masterstoernooien en dat kleinere toernooien aan het eind van het jaar worden gespeeld. "Als je goed genoeg bent, eindig je het seizoen in oktober. Als je nog meer punten of wedstrijden nodig hebt voor de Australian Open, kun je dat erna nog doen."
Het laatste masterstoernooi van dit seizoen, dat van Parijs, eindigde pas begin deze maand. Deze week strijden de beste acht tennissers van het jaar, onder wie Medvedev, in Turijn nog om de eindzege van de ATP Finals. In januari is de Australian Open dan weer het eerstvolgende grote toernooi.
"Ik denk dat er meer grotere, belangrijke toernooien zouden moeten zijn. Daar moet worden bepaald wat de top 10 van de wereldranglijst wordt, zoals op masterstoernooien. Daar zou het schema op de een of andere manier omheen moeten draaien, en dan kunnen de kleinere toernooien daarna plaatsvinden", zei Medvedev na zijn zege op de Australiër Alex de Minaur in Turijn.
Eerder klaagde viervoudig grandslamwinnaar Carlos Alcaraz al over de volle kalender, die volgens hem motivatieproblemen en blessures tot gevolg kan hebben.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
19 uur geleden