Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev pleit voor ingrijpende veranderingen tenniskalender

Medvedev pleit voor ingrijpende veranderingen tenniskalender

TURIJN (ANP/RTR) - De Russische nummer 4 van de wereld Daniil Medvedev pleit voor een grote aanpassing van de tenniskalender. Medvedev wil dat het seizoen meer gaat draaien om de grandslam- en masterstoernooien en dat kleinere toernooien aan het eind van het jaar worden gespeeld. "Als je goed genoeg bent, eindig je het seizoen in oktober. Als je nog meer punten of wedstrijden nodig hebt voor de Australian Open, kun je dat erna nog doen."

Het laatste masterstoernooi van dit seizoen, dat van Parijs, eindigde pas begin deze maand. Deze week strijden de beste acht tennissers van het jaar, onder wie Medvedev, in Turijn nog om de eindzege van de ATP Finals. In januari is de Australian Open dan weer het eerstvolgende grote toernooi.

"Ik denk dat er meer grotere, belangrijke toernooien zouden moeten zijn. Daar moet worden bepaald wat de top 10 van de wereldranglijst wordt, zoals op masterstoernooien. Daar zou het schema op de een of andere manier omheen moeten draaien, en dan kunnen de kleinere toernooien daarna plaatsvinden", zei Medvedev na zijn zege op de Australiër Alex de Minaur in Turijn.

Eerder klaagde viervoudig grandslamwinnaar Carlos Alcaraz al over de volle kalender, die volgens hem motivatieproblemen en blessures tot gevolg kan hebben.

Meer uit Sport

Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

2 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

2 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

3 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

4 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

10 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

10 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

19 uur geleden