Medvedev pas na vijf sets langs mondiale nummer 418 in Melbourne
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Rus Daniil Medvedev heeft bij de start van zijn Australian Open met veel moeite gewonnen van de Thai Kasidit Samrej, de nummer 418 van de wereld. Medvedev, verliezend finalist van drie van de laatste vier edities in Melbourne, maakte uiteindelijk in de vierde en vijfde set het verschil: 6-2 4-6 3-6 6-1 6-2.
Samrej was de eerste Thaise tennisser in het enkelspel van een grandslamtoernooi sinds 2012. Hij had zijn plek verdiend door een toernooi voor spelers uit de regio Azië/Pacific te winnen.
Medvedev uitte zijn frustraties aan het eind van de derde set door zijn racket stuk te slaan in het net. Ook een camera overleefde het geweld niet. Medvedev werd berispt voor zijn woede-uitbarsting. In de volgende twee sets maakte de Rus een veel betere indruk.
Vorige finaleplaatsen
Medvedev verloor de finale vorig jaar van de Italiaan Jannik Sinner, in 2022 van Rafael Nadal en een jaar eerder van Novak Djokovic. In de tweede ronde neemt de Russische nummer 5 van de wereld het op tegen de Amerikaan Learner Tien, de mondiale nummer 121.
De Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 4 van de wereld, rekende in de eerste ronde in drie sets af met zijn landgenoot Jenson Brooksby: 6-2 6-0 6-3.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden