Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev pas na vijf sets langs mondiale nummer 418 in Melbourne

Medvedev pas na vijf sets langs mondiale nummer 418 in Melbourne

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Rus Daniil Medvedev heeft bij de start van zijn Australian Open met veel moeite gewonnen van de Thai Kasidit Samrej, de nummer 418 van de wereld. Medvedev, verliezend finalist van drie van de laatste vier edities in Melbourne, maakte uiteindelijk in de vierde en vijfde set het verschil: 6-2 4-6 3-6 6-1 6-2.

Samrej was de eerste Thaise tennisser in het enkelspel van een grandslamtoernooi sinds 2012. Hij had zijn plek verdiend door een toernooi voor spelers uit de regio Azië/Pacific te winnen.

Medvedev uitte zijn frustraties aan het eind van de derde set door zijn racket stuk te slaan in het net. Ook een camera overleefde het geweld niet. Medvedev werd berispt voor zijn woede-uitbarsting. In de volgende twee sets maakte de Rus een veel betere indruk.

Vorige finaleplaatsen

Medvedev verloor de finale vorig jaar van de Italiaan Jannik Sinner, in 2022 van Rafael Nadal en een jaar eerder van Novak Djokovic. In de tweede ronde neemt de Russische nummer 5 van de wereld het op tegen de Amerikaan Learner Tien, de mondiale nummer 121.

De Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 4 van de wereld, rekende in de eerste ronde in drie sets af met zijn landgenoot Jenson Brooksby: 6-2 6-0 6-3.

Meer uit Sport

Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

29 minuten geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

46 minuten geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

16 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

17 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

18 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

19 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

20 uur geleden