Medvedev pas na vijf sets langs mondiale nummer 418 in Melbourne
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Rus Daniil Medvedev heeft bij de start van zijn Australian Open met veel moeite gewonnen van de Thai Kasidit Samrej, de nummer 418 van de wereld. Medvedev, verliezend finalist van drie van de laatste vier edities in Melbourne, maakte uiteindelijk in de vierde en vijfde set het verschil: 6-2 4-6 3-6 6-1 6-2.
Samrej was de eerste Thaise tennisser in het enkelspel van een grandslamtoernooi sinds 2012. Hij had zijn plek verdiend door een toernooi voor spelers uit de regio Azië/Pacific te winnen.
Medvedev uitte zijn frustraties aan het eind van de derde set door zijn racket stuk te slaan in het net. Ook een camera overleefde het geweld niet. Medvedev werd berispt voor zijn woede-uitbarsting. In de volgende twee sets maakte de Rus een veel betere indruk.
Vorige finaleplaatsen
Medvedev verloor de finale vorig jaar van de Italiaan Jannik Sinner, in 2022 van Rafael Nadal en een jaar eerder van Novak Djokovic. In de tweede ronde neemt de Russische nummer 5 van de wereld het op tegen de Amerikaan Learner Tien, de mondiale nummer 121.
De Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 4 van de wereld, rekende in de eerste ronde in drie sets af met zijn landgenoot Jenson Brooksby: 6-2 6-0 6-3.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
11 uur geleden