Medvedev pas na vijf sets langs mondiale nummer 418 in Melbourne
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Rus Daniil Medvedev heeft bij de start van zijn Australian Open met veel moeite gewonnen van de Thai Kasidit Samrej, de nummer 418 van de wereld. Medvedev, verliezend finalist van drie van de laatste vier edities in Melbourne, maakte uiteindelijk in de vierde en vijfde set het verschil: 6-2 4-6 3-6 6-1 6-2.
Samrej was de eerste Thaise tennisser in het enkelspel van een grandslamtoernooi sinds 2012. Hij had zijn plek verdiend door een toernooi voor spelers uit de regio Azië/Pacific te winnen.
Medvedev uitte zijn frustraties aan het eind van de derde set door zijn racket stuk te slaan in het net. Ook een camera overleefde het geweld niet. Medvedev werd berispt voor zijn woede-uitbarsting. In de volgende twee sets maakte de Rus een veel betere indruk.
Vorige finaleplaatsen
Medvedev verloor de finale vorig jaar van de Italiaan Jannik Sinner, in 2022 van Rafael Nadal en een jaar eerder van Novak Djokovic. In de tweede ronde neemt de Russische nummer 5 van de wereld het op tegen de Amerikaan Learner Tien, de mondiale nummer 121.
De Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 4 van de wereld, rekende in de eerste ronde in drie sets af met zijn landgenoot Jenson Brooksby: 6-2 6-0 6-3.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
6 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
11 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
12 uur geleden