Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev pakt vierde titel van 2023 op masterstoernooi Miami

Medvedev pakt vierde titel van 2023 op masterstoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Daniil Medvedev heeft op het masterstoernooi van Miami zijn vierde titel van het jaar veroverd. De nummer 5 van de wereld was in de finale met 7-5 6-3 te sterk voor de Italiaan Jannik Sinner, die zes plaatsen lager staat op de wereldranglijst.

Na iets meer dan anderhalf uur maakte Medvedev het af met een lovegame, die hij besloot met een sterke service. De Russische tennisser sloeg negen aces en won 86 procent van de punten op zijn eerste opslag.

Sinner plaatste in de eerste set bij 2-2 na een lange game de eerste servicebreak. Hij moest de voorsprong echter direct weer prijsgeven. Toen hij bij een 6-5-achterstand serveerde om er een tiebreak van te maken, werd hij gebroken door de taaie Medvedev, die vaak de betere was in de lange slagenwisselingen.

Heet

In de tweede set liep Medvedev direct uit naar 2-0, maar Sinner brak direct terug. Na opnieuw een break liep Medvedev uit en hij haalde de titel met overtuiging binnen. "Het waren geen gemakkelijke omstandigheden, het was erg heet en er was een hoge luchtvochtigheid", zei de winnaar, die zijn vijfde masterstitel pakte en zijn eerste sinds Toronto in 2021.

"In de tweede set werd ik heel even een beetje zenuwachtig, maar gelukkig wist ik mezelf erbij te houden en kon ik het afmaken. Dit komt voort uit zelfvertrouwen. Ik heb hard gewerkt en ben erg constant, in tegenstelling tot vorig jaar. Elk toernooi gaat het weer beter."

Rotterdam

De 27-jarige Medvedev was dit jaar ook al de beste op de hardcourttoernooien van Rotterdam (indoor), Doha en Dubai. Ook in Rotterdam versloeg hij Sinner in de eindstrijd, toen in drie sets.

Medvedev was in Miami nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door Carlos Alcaraz, die dit jaar bij de laatste vier verloor van Sinner. Alcaraz won in 2023 wel het eerste masterstoernooi van het seizoen, in Indian Wells.

De beste tennissers ter wereld reizen nu af naar Europa voor het gravelseizoen.

Meer uit Sport

Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

52 minuten geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

16 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

16 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italiƫ. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italiƫ rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden