Medvedev pakt vierde titel van 2023 op masterstoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Daniil Medvedev heeft op het masterstoernooi van Miami zijn vierde titel van het jaar veroverd. De nummer 5 van de wereld was in de finale met 7-5 6-3 te sterk voor de Italiaan Jannik Sinner, die zes plaatsen lager staat op de wereldranglijst.
Na iets meer dan anderhalf uur maakte Medvedev het af met een lovegame, die hij besloot met een sterke service. De Russische tennisser sloeg negen aces en won 86 procent van de punten op zijn eerste opslag.
Sinner plaatste in de eerste set bij 2-2 na een lange game de eerste servicebreak. Hij moest de voorsprong echter direct weer prijsgeven. Toen hij bij een 6-5-achterstand serveerde om er een tiebreak van te maken, werd hij gebroken door de taaie Medvedev, die vaak de betere was in de lange slagenwisselingen.
Heet
In de tweede set liep Medvedev direct uit naar 2-0, maar Sinner brak direct terug. Na opnieuw een break liep Medvedev uit en hij haalde de titel met overtuiging binnen. "Het waren geen gemakkelijke omstandigheden, het was erg heet en er was een hoge luchtvochtigheid", zei de winnaar, die zijn vijfde masterstitel pakte en zijn eerste sinds Toronto in 2021.
"In de tweede set werd ik heel even een beetje zenuwachtig, maar gelukkig wist ik mezelf erbij te houden en kon ik het afmaken. Dit komt voort uit zelfvertrouwen. Ik heb hard gewerkt en ben erg constant, in tegenstelling tot vorig jaar. Elk toernooi gaat het weer beter."
Rotterdam
De 27-jarige Medvedev was dit jaar ook al de beste op de hardcourttoernooien van Rotterdam (indoor), Doha en Dubai. Ook in Rotterdam versloeg hij Sinner in de eindstrijd, toen in drie sets.
Medvedev was in Miami nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door Carlos Alcaraz, die dit jaar bij de laatste vier verloor van Sinner. Alcaraz won in 2023 wel het eerste masterstoernooi van het seizoen, in Indian Wells.
De beste tennissers ter wereld reizen nu af naar Europa voor het gravelseizoen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
57 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
23 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden