Medvedev op Roland Garros in drie sets kansloos tegen Cilic
PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is op Roland Garros in de vierde ronde uitgeschakeld door Marin Cilic. De nummer 2 van de wereld verloor in drie sets van de als twintigste geplaatste Kroaat, die Medvedev met 6-2 6-3 6-2 kansloos liet.
De avondpartij op het Court Philippe-Chatrier duurde slechts een uur en 45 minuten. Cilic speelde met veel overtuiging, domineerde de slagenwisselingen met agressief tennis en stond geen enkel breakpoint toe. De nummer 23 van de wereld noteerde liefst 33 winners.
"Het was een fantastische wedstrijd vanaf het eerste tot het laatste punt. Misschien was het wel een van de beste wedstrijden uit mijn loopbaan", zei de winnaar na afloop.
Rosmalen
De 33-jarige Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, neemt het in de kwartfinales op tegen Medvedevs landgenoot Andrej Roeblev, die de Italiaan Jannik Sinner in de derde set zag opgeven met een knieblessure.
Vorig jaar won Medvedev voor het eerst in zijn loopbaan een wedstrijd op het grandslamtoernooi in Parijs. Hij verloor uiteindelijk in de kwartfinales. In aanloop naar Roland Garros onderging hij een kleine rugoperatie.
Medvedev kan zich nu gaan voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen, dat over een week begint.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
2 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
12 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden