Medvedev op Roland Garros in drie sets kansloos tegen Cilic
PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is op Roland Garros in de vierde ronde uitgeschakeld door Marin Cilic. De nummer 2 van de wereld verloor in drie sets van de als twintigste geplaatste Kroaat, die Medvedev met 6-2 6-3 6-2 kansloos liet.
De avondpartij op het Court Philippe-Chatrier duurde slechts een uur en 45 minuten. Cilic speelde met veel overtuiging, domineerde de slagenwisselingen met agressief tennis en stond geen enkel breakpoint toe. De nummer 23 van de wereld noteerde liefst 33 winners.
"Het was een fantastische wedstrijd vanaf het eerste tot het laatste punt. Misschien was het wel een van de beste wedstrijden uit mijn loopbaan", zei de winnaar na afloop.
Rosmalen
De 33-jarige Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, neemt het in de kwartfinales op tegen Medvedevs landgenoot Andrej Roeblev, die de Italiaan Jannik Sinner in de derde set zag opgeven met een knieblessure.
Vorig jaar won Medvedev voor het eerst in zijn loopbaan een wedstrijd op het grandslamtoernooi in Parijs. Hij verloor uiteindelijk in de kwartfinales. In aanloop naar Roland Garros onderging hij een kleine rugoperatie.
Medvedev kan zich nu gaan voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen, dat over een week begint.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden